وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» تله تایپ » CFT به صحن مجلس می‌رود
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۸:۵۴
 کد خبر: 34356
 133 بازدید

تاکید کمیسیون امنیت ملی مجلس بر نظرات خود

CFT به صحن مجلس می‌رود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اصرار این کمیسیون بر نظر قبلی‌اش درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) خبر داد.

CFT به صحن مجلس می‌رود

حشمت الله فلاحت پیشه در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT با حضور کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت کمیسیون تصمیم گرفت که بر نظر قبلی خود اصرار کند.

وی توضیح داد: پیش از این یک بار کمیسیون امنیت ملی ایرادات شورای نگهبان را رفع کرده بود که تنها شورای نگهبان سه ایراد را مورد قبول دانست، ۱۲ ایراد به قوت خود باقی ماند که در این ۱۲ مورد کمیسیون بر نظر قبلی خود اصرار کرد و قرار شد به صحن علنی برای تصمیم گیری نهایی ارجاع شود که اگر نمایندگانی موافق نظر کمیسیون باشند در نهایت ایرادات به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود. کما اینکه در بررسی‌های قبلی هم ۷ مورد از ایرادات به مجمع تشخیص رفته بود.

فلاحت پیشه یادآور شد که این موضوع بعد از تعطیلات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین به حضور سردار اشتری در کمیسیون اشاره و اظهار کرد که این جلسه مربوط به بررسی بودجه نیروی انتظامی بود که کمیسیون تمامی تلاشش را برای تضمین بودجه ناجا و تخصیص ۱۰۰ درصدی آن می‌کند. باید تلاش شود منابع مورد نیاز مربوط به بنیه دفاعی به خصوص در حوزه‌های مرزبانی و ناجا تقویت شود.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه