بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و در انسان چیزی بزرگتر از فکر او. (همیلتون)
۱۳۹۹/۵/۱۳
» اسلایدر اصلی » روحانی :مهمترین ثمره انقلاب انتخاب است
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۵
 کد خبر: 92677
 84 بازدید

روحانی :مهمترین ثمره انقلاب انتخاب است

رئیس جمهور با یادآوری اینکه انقلاب ایران متکی بر یک انتخاب بود، تصریح کرد:مهمترین ثمره انقلاب ما همین انتخاب است.

روحانی :مهمترین ثمره انقلاب انتخاب است

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سخنرانی خود در مراسم چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی با یادآوری اینکه انقلاب مردم ایران در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت برزگ تجلی می‌یابد، گفت: برخلاف اینکه تبلیغ می‌کردند دوران دین سپری شده و جهان آن روز را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند، ملت ایران با انگیزه مذهبی و بدون اتکا به هیچ ابرقدرتی با دستی خالی دربرابر رژیمی تا دندان مسلح ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

وی با اشاره به اینکه ملت ما توانست بزرگترین پیروزی تاریخی را رقم بزند، افزود: اگر رژیم گذشته اجازه می‌داد انتخاب آزاد انجام شود، انقلابی نمی‌شد. من در اینجا به نکته مهمی اشاره می‌کنم که تمام انقلاب ما یک انتخاب بود و می‌خواهم به این سوال که در ذهن برخی از نسل سوم و چهارم انقلاب ممکن است به وجود آمده باشد پاسخ دهم که چرا ملت انقلاب را در 41 سال پیش انتخاب و رژیم را سرنگون کرد.

وی افزود: انقلاب ایران متکی بر یک انتخاب بود و مردم میان یک رژیم وابسته به آمریکا و یک نظام مردمسالاری دینی و میان یک انسان فاسد به اسم شاه و مردی مومن و دیندار به اسم امام، دومی را انتخاب کردند. مردم این انتخاب را انجام دادند و امروز هم اگر این انتخاب دوباره انجام شود پاسخ مردم ما همان پاسخ 41 پیش است. انتخاب از انقلاب و انقلاب از انتخاب است. مهمترین ثمره انقلاب ما همین انتخاب است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه