زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۸
» بانک و بیمه » افتتاح مدرسه شش کلاسه در شهرستان سیروان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۰:۲۸
 کد خبر: 81383
 66 بازدید

افتتاح 15 امین مدرسه توسط بانک مسکن

افتتاح مدرسه شش کلاسه در شهرستان سیروان

طی مراسمی با حضور حشمت اله کاکی معاون مدیر شعب استان بانک مسکن،معاون اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام و رییس آموزش و پرورش شهرستان سیروان ،مدرسه شهدای بانک مسکن افتتاح شد .

افتتاح مدرسه شش کلاسه در شهرستان سیروان

حشمت اله کاکی با اشاره به فعالیت ها و خدمات بانک مسکن در بخش های مختلف خصوصا خانه دار کردن مردم اظهار داشت: مهم ترین وظیفه بانک مسکن تامین و فراهم نمودن شرایطی جهت ساخت و یا خرید سرپناه برای مردم عزیز کشورمان است که خوشبختانه در این راستا بانک مسکن با مشارکت در طرح ها و حمایت از اقشار آسیب پذیر به خوبی عمل کرده است.

وی با اشاره به حادثه سیل اخیر در استان های لرستان ، خوزستان ،گلستان و ایلام اظهار داشت: بانک مسکن علاوه بر انجام خدمات همیشگی خود، در بحث مسوولیت های اجتماعی نیز حضور بسیار فعالی داشته که نمونه آن را می توان ساخت مدرسه در نقاط محروم کشور دانست.

معاون مدیر شعب استان هم چنین اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ،خود اشتغالی ، آزاد سازی زندانیان، مشارکت در نهضت مسجد سازی، کمک به بخش درمان افراد بی بضاعت را از دیگر اقدامات بانک مسکن بر شمرد.

وی هدف از ساخت مدرسه توسط بانک مسکن را تعهد اخلاقی و مسئولیت اجتماعی مدیران ارشد بانک در امور خیر خواهانه دانست و اظهار امیدواری کرد که این حرکت در تمام سازمانها و ادارات کشور نهادینه شود.

معاون مدیر شعب استان در ادامه به تهیه کیف و لوازم التحریر دانش آموزان مدارس احداثی و مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی توسط بانک مسکن اشاره و هدف آنرا کمک به دانش آموزان این مناطق جهت کاهش دغدغه دانش آموزان و والدین آنان ذکر کرد.

همچنین در این مراسم مهندس شیرزادی معاون اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام در سخنانی با قدردانی از بانک مسکن بخاطر مشارکت در ساخت مدارس در سطح کشور ،کیفیت پروژه اجرا شده در شهرستان سیروان توسط بانک مسکن را در سطح کشور نمونه دانست.

معاون اداره کل نوسازی مدارس استان همچنین اظهار داشت: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد مشارکت بانک مسکن در دیگر پروژه ها و امور خیر خواهانه باشیم .
معاون اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام در مراسم افتتاحیه این مدرسه اظهار داشت: برای افتتاح این دبستان شش کلاسه در شهرلومار ۱۷ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مهندس شیرزادی گفت: این طرح با زیربنای ۱۰۲۷ متر مربع و با مشارکت بانک مسکن ساز ساخته شده است که شامل ۹۳متر سرایداری، ۳۴متر سرویس بهداشتی، ۱۱۲۹متر محوطه سازی و ۱۷۲متر طول دیوار محوطه حیاط مدرسه می باشد.

وی گفت: در سال جاری ۲۱ فضای آموزشی با ۸۴ کلاس درس با ۹ هزار و ۲۷۲ مترمربع در استان ایلام افتتاح شده است. وی افزود: برای ساخت این میزان فضای آموزشی در استان ایلام بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

در ابتدای این مراسم مرشدی رییس آموزش و پرورش شهرستان سیروان ضمن ارایه گزارشی از وضعیت آموزشی شهرستان مذکوراظهار داشت : در شهرستان سیروان ۸۵فضای آموزش و جود دارد که با توجه به قدمت و فرسودگی بیشتر این مراکز آموزشی ، نیاز به تعمیر و بازسازی هستند که با توجه به کمبود شدید اعتبارات در این بخش ، نیازمند کمک و مساعدت مسئولین و سازمانها و ادارات استان هستیم.

وی با تقدیر از تلاش ها و خدمات بانک مسکن در جهت احداث مدرسه شش کلاسه شهر لومار اظهار امیدواری کردکه این حرکت توسط سایر بانک ها و ادارات در سطح استان اجرا شود

ایشان تعلیم و تربیت را به عنوان یکی از ارگان های حیاتی کشور ذکر کرد و بهره گیری از امکانات و تجهیزات مناسب را باعث آموزش مناسب و پیشبرد اهداف دانست.

لازم بذکر است بانک مسکن تا کنون ۱۵ مدرسه با عنوان شهدای بانک مسکن از محل منابع قرض الحسنه افتتاح نموده است


برچسب ها :
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه