زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۸
» بین الملل » اردوغان: ترکیه بعد از خروج کشورهای دیگر از سوریه عقب‌نشینی می‌کند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۹:۳۲
 کد خبر: 81326
 151 بازدید

اردوغان: ترکیه بعد از خروج کشورهای دیگر از سوریه عقب‌نشینی می‌کند

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: نمی‌توانیم درخواست برخی برای اخراج سوری‌ها از کشورمان را بپذیریم.

اردوغان: ترکیه بعد از خروج کشورهای دیگر از سوریه عقب‌نشینی می‌کند

به نقل از خبرگزاری آناتولی،‌ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی در مراسم ویژه آغاز “هفته مولود نبی” در مرکز یحیی کمال بیاتلی منطقه «کوچک چکمجه» استانبول گفت: برخی‌ می‌گویند سوری‌ها بروند. هرگز نمی‌توانیم چنین درخواستی را قبول کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: برادری اسلامی و وجه جهان‌شمول آن مرز نمی‌شناسد. کسی نمی‌تواند بین ما بذر جدایی بپاشد. فریاد ایتام و مادران داغدیده از بلاد اسلام که قرن‌ها دیار صلح و آرامش بوده‌ است، به گوش می‌رسد. مسلمانان روزهای پردردی را سپری می‌کنند. فتنه مذهب‌گرایی و تعصب نژادی، رنگ پوست زبان و قبیله دل‌ها و اذهان ما را اسیر خود کرده است.

اردوغان افزود: تمدن اسلامی توسط گروه‌های تروریستی مانند داعش، بوکو حرام، الشباب، فتو، پ.ک.ک و ی.پ.گ و به دلیل نادانی و تعصب مذهبی هدف قرار گرفته است. اگر قصد تاسیس یک جامعه امن را داریم، باید همان صمیمیت، صداقت، شعور امانت، وفاداری، محبت، احترام و رحمت پیامبر اسلام را در زندگی خود منعکس کنیم.

رجب طیب اردوغان در پایان همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای ارتش ترکیه و مزدوران سوری موسوم به “ارتش ملی سوریه” تصریح کرد: ذات اسلام باعث می‌شود با انسان‌هایی ده‌ها هزار کیلومتر از ما فاصله دارند، همدردی کنیم.

رئیس‌جمهوری ترکیه در اظهاراتی در جریان بازگشت از سفر به مجارستان گفت، کشورش هرگز قبل از عقب‌نشینی کشورهای دیگر از سوریه خارج نخواهد شد.

وی افزود، ترکیه به حملات خود در مرزها علیه کردها تا زمانی که همه آنها از منطقه بروند، ادامه خواهد داد.

ترکیه سومین حمله خود به شمال شرق سوریه را ماه گذشته میلادی شروع کرد تا یگان‌های مدافع خلق کرد (ی.پ.گ) را از مرزها عقب براند و “منطقه امن” مورد نظر خود را در آنجا را ایجاد کند تا دو میلیون آواره سوری را در آن منطقه سکنی دهد.

اردوغان تاکید کرد، ترکیه زمانی که کشورهای دیگر از سوریه رفتند از این کشور خواهد رفت.

رئیس‌جهوری ترکیه در اشاره به یگان‌های مدافع خلق کرد ادامه داد: هرگز حملات خود را تا خروج آخرین “ترویست” از منطقه متوقف نخواهیم کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه