زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۳/۵
» تله تایپ » سازمان ملل مرگ ابوبکر بغدادی را تأیید نمی‌کند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۲۱:۲۷
 کد خبر: 80198
 136 بازدید

سازمان ملل مرگ ابوبکر بغدادی را تأیید نمی‌کند

هماهنگ کننده تیم بازرسان سازمان ملل درباره گروه‌های تروریستی اعلام کرد که به اسناد و ادله کافی برای تأیید مرگ سرکرده داعش دست نیافته است.

سازمان ملل مرگ ابوبکر بغدادی را تأیید نمی‌کند

ادموند فیتون، هماهنگ کننده تیم بازرسان سازمان ملل درباره گروه‌های تروریستی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که تیم وی تا این لحظه نمی‌تواند مرگ ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش را تأیید کند.

وی در این باره گفت: نه، من تایید نمی‌کنم اما معتقدم که باید به این موضوع با جدیت نگاه کرد. روش ما این است که با احتیاط با خبرها برخورد کنیم تا بتوانیم آن را از یکی از کشورهای عضو بشنویم.

فیتون در ادامه افزود: اگر مرگ بغدادی تأیید شود این یک ضربه برای داعش خواهد بود اما برای نابودی آن کافی نیست.

هماهنگ کننده تیم بازرسان سازمان ملل درباره گروه‌های داعش، القاعده و طالبان ادامه داد: همه آن چیزی که ما داریم، بیانیه منتشر شده آمریکایی‌هاست.

آنها اعلام کردند که این اطلاعات را کنترل کرده‌اند و اینگونه به نظر می‌رسد که نسبت به اظهاراتشان اطمینان دارند؛ بنابراین من معتقدم که باید به این موضوع با جدیت نگاه کرد و در سریع‌ترین زمان ممکن در راستایی تأیید این خبر سوال‌هایی را از آمریکایی‌ها خواهم پرسید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عصر یکشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید از کشته شدن بغدادی در عملیات نیروهای ویژه این کشور در شمال غرب سوریه خبر داد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه