زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۸
» بین الملل » وحشتناک‌ترین جنایات ابوبکر البغدادی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۹:۲۵
 کد خبر: 80082
 145 بازدید

وحشتناک‌ترین جنایات ابوبکر البغدادی

ابوبکر البغدادی از زمان ظهور داعش٬ جنایت های متعدد و وحشتناکی در سراسر جهان به‌ویژه سوریه و عراق مرتکب شد.

وحشتناک‌ترین جنایات ابوبکر البغدادی

به گزارش تسنیم به نقل از المیادین با شنیدن خبر به هلاکت‌رسیدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تکفیری داعش٬ صحنه‌های جنایت‌های وی در عراق و سوریه و یمن و سایر کشورهای جهان یادآوری شد.

هم زمان با سیطره داعش بر استان موصل عراق در سال ۲۰۱۴ وحشی‌گری‌های آن نیز آغاز شد. این گروه تکفیری در آن زمان شروع به انتشار تصاویری از کشتار هزاران دانشجوی دانشکده نیروی هوایی در پایگاه هوایی اسپایکر در تکریت و سربریدن‌ها و اعدام‌های دسته جمعی و دفن اجساد در دجله و یا در قبرهای دسته‌جمعی کرد.

۱۵ قتل‌عام در قبیله شعیطات در حومه دیرالزور که تعداد قربانیان آن به صدها نفر می‌رسید از جمله جنایت‌های وحشتناک بود که در آن٬ عناصر تکفیری داعش٬ صدها نفر از جوانان این قبیله را به بیابان برده و آنها را به شکل دسته‌جمعی اعدام کردند.

جنایت‌های داعش در موصل متوقف نشده و با ارعاب مسیحیان این شهر و تصرف اموال و عبادت‌گاه‌‌های آنها و آواره کردن حدود ۴ هزار خانواده مسیحی ادامه یافت که این حجم از آوارگی از زمان مهاجرت مسیحیان به عراق بی‌سابقه بود.

پس از مسیحیان موصل نوبت به ایزدی‌ها رسید که به کوه‌های سنجار آواره شده و زنان آنها را برای فروش به بازارهای نینوا ببرند. قابل توجه است که زنان ایزدی داستان‌های وحشتناکی از زمان اسارت خود در دست عناصر داعشی تعریف می‌کنند.

تجاوزات علنی و غیرانسانی داعش با اقدام عناصر تکفیری آن در تجاوز به زنان عراقی که تعداد آنها معلوم نیست در کنار به خدمت گرفتن هزاران کودک زیر ۱۳ سال و آموزش آنها٬ کامل شد.

این گروه تکفیری کشتارهای ناشناخته و بی‌سابقه‌ای در تاریخ بشریت ترتیب داده و ابزار جدیدی برای شکنجه و اعدام به کار برده است. سربریدن٬ معروف‌ترین روش داعشی‌ها است تاجایی که شعار ما آمده‌ایم تا سر ببریم را سر داده و ویدئوهای زیادی از این اقدامات خود منتشر کرده‌اند که از جمله بارزترین آنها بریدن سر مصریان ربوده شده در لیبی است.

سوزاندن نیز یکی دیگر از روش‌های متعدد داعشی‌ها است که در اجرای آن تبحر زیادی دارند. قابل توجه است که اولین و بارزترین مورد این روش وحشتناک٬ سوزاندن یک خلبان اردنی به نام معاذ الکساسبه بود که خانواده وی پس از سقوط هواپیمای او در دسامبر ۲۰۱۴ در سوریه٬ به اسارت داعش درآمد. همچنین عناصر تکفیری داعش٬ یک خلیان سوری به نام عزام عید را نیز سوزانده و صحنه‌های این جنایت غیرانسانی خود را به مدت ۵۸ دقیقه منتشر کردند.

کشتار با پرتاب کننده های موشکی روش دیگر داعشی‌ها در کشتار قربانیان بود؛ به گونه‌ای که آنها را در یک خودرو قرار داده و پرتابه‌های موشکی را به سمت آنها پرتاب می‌کردند. لازم به ذکر است که این روش٬ با منفجر کردن که توسط مواد منفجره صورت می‌گیرد فرق دارد. همچنین از جمله عملیات‌های بارز انفجاری آنها به این ترتیب بود که گردن‌های گروهی از گروگان‌ها را به یک سیم انفجاری بسته و پس از انفجار٬ سرهای آنان در یک لحظه پرتاب می‌شد.

همچنین اعدام با غرق کردن نیز یکی از روش‌هایی بود که داعش برای ترساندن دشمنان خود از آن استفاده می‌کرد. غرق کردن قربانیان به این صورت بود که گروهی از گروگان‌ها را وارد قفس کرده و سپس آنها را در استخر می‌انداخت؛ مانند اتفاقی که برای گروهی از قربانیان در عراق افتاد.

داعشی‌‌ها عملیات‌های تروریستی خود را در حومه رقه با شلیک مستقیم گلوله به قلب مردم انجام می‌دادند.

باید اشاره کنیم که جنایت‌های غیرانسانی داعش تنها منحصر به سوریه و عراق نمی‌شود؛ بلکه عناصر آن٬ عملیات‌های تروریستی زیادی در کشورهای مختلف جهان ترتیب می‌دادند. از جمله بارزترین این عملیات‌ها٬ انفجار دو هتل در روزعید پاک درسریلانکا بود که منجر به کشته شدن ۳۲۰ نفر شد. علاوه بر این داعشی‌ها چندین عملیات تروریستی در شهرهای اروپایی ترتیب دادند که معروف‌ترین آن عملیات‌های پی در پی در فرانسه بود.

تجاوزات رسواکننده داعش ضد بشریت تنها محدود به کشتار و اسیرکردن نبود؛ بلکه یک خطر جدی برای میراث فرهنگی منطقه به وجود آورد. در همین راستا باید اشاره کنیم که پس از اشغال عراق توسط آمریکایی‌ها و سرقت از موزه‌های این کشور٬ عناصر تکفیری داعش به تندیس‌ها و بناهای مذهبی و گورستان های موصل حمله کرده و تعداد قابل‌توجهی از مراکز باستانی را ویران کردند. داعشی‌ها حرم‌های ایزدی‌ها در غرب موصل و حرم‌ یونس پیامبر و شیث پیامبر در موصل را نیز بمباران کردند.

در سوریه نیز٬ عناصر تکفیری داعش٬ بخشی از صحنه نمایش تئاتر روم باستان را در شهر تدمر تخریب کردند که سازمان یونسکو آن را خسارت بزرگی برای ملت سوریه و تمام بشریت دانست. لازم به ذکر است که این عملیات تنها چند ساعت پس از رسیدن گزارش یونسکو مبنی بر یک کشتار در این تئاتر انجام شد.

اما بیشترین خسارت٬ طبق گزارش‌های یونسکو به شهر باستانی حلب که در فهرست اماکن باستانی جهان است وارد شد. علاوه بر این تخریب مسجد جامع اموی و سایر اماکن تاریخی نیز از جمله وحشی‌گری‌های داعش ضد بناهای ارزشمند است.

در پایان شایان ذکر است که هدف گروه تکفیری داعش تهی کردن مردم از گذشته و آینده خود بود؛ اما قاتل کشته شد و البغدادی و گروهش تبدیل به گذشته‌ای شدند که هیچ‌کس علاقه‌ای به بازگشت آن ندارد.


برچسب ها :
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه