زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۸
» تله تایپ » ۸ نکته درباره ابوبکر بغدادی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۸:۰۶
 کد خبر: 80056
 479 بازدید

۸ نکته درباره ابوبکر بغدادی

کسی نمی‌داند وقتی ابوبکر بغدادی در انتهای آن دالان تاریک جلیقه انتحاری‌اش را منفجر کرد، چه چیزی در ذهنش می‌گذشت؟ آیا هنوز هم فکر می‌کرد بهشت انتظارش را می‌کشد یا لحظه آخر خودش فهمید که به قول ترامپ دارد مثل سگ می‌میرد؟

۸ نکته درباره ابوبکر بغدادی

١. ابوبکر بغدادی در سال ۱۹۷۱ در سامرا به دنیا آمد و در خانواده‌ای مذهبی و متوسط رو به پایین رشد کرد. در جوانی به عنوان شخصی معتقد شناخته می‌شد که بیشتر وقتش را در مسجد محل می‌گذراند و ساکنان محله از او حساب می‌بردند.

۲. بغدادی فارغ‌التحصیل دوره دکتری علوم اسلامی دانشگاه اسلامی بغداد بود و ضعف بینایی‌اش باعث شد از حضور در ارتش عراق باز بماند.

۳. بغدادی در دهه ۹۰ میلادی، چند سال در افغانستان حضور داشت و در آنجا با گروه‌های افراط‌گرا و طالبان همکاری می‌کرد. او به همراه ابومصعب الزرقاوی (بنیان‌گذار القاعده عراق در سال ۲۰۰۳) به افغانستان رفته بود. هسته اصلی گروهی که بعداً با نام داعش و بعدتر به نام «دولت اسلامی» شناخته شد، همان افرادی بود که آن روزها در اطراف زرقاوی بودند.

۴. البغدادی با مرجعیت عقل به کلی مخالف بود، مگر اینکه در راستای تأیید نقل و احادیث باشد. او هرگونه تعامل با کفار و مشرکین را حرام می‌دانست. او همچنین تفکرات اسلامی شیعیان را مردود می‌دانست و آنها را کافر می‌خواند. او برپایی حکومت دینی و اجرای شریعت را وظیفه شرعی خود می‌دانست.

۵. رسانه‌ها همواره از ابوبکر بغدادی به عنوان خطرناک‌ترین تروریست جهان یاد می‌کردند. او هر گاه وارد مسجد می‌شد، شبکه‌های تلفن همراه قطع می‌شد، افراد مسلح اطراف را محاصره می‌کردند، زنان برای نماز به قسمت فوقانی مسجد منتقل می‌شدند و به همه هشدار داده می‌شد که مبادا عکس یا فیلمی از وی تهیه کنند.

۶. خبر هلاکت بغدادی هر از گاهی در رسانه‌ها منتشر و چند وقت بعد مشخص می‌شد که او زنده است.

۷. نیروهای عملیات ویژه آمریکا، محل اختفای رهبر داعش را نیمه‌شب شنبه در نزدیکی روستای باریشا در استان ادلب سوریه در عملیاتی با حضور هلی‌کوپترها، جت‌ها و پهپادهای نظامی آمریکایی هدف قرار دادند. برخی منابع محلی اعلام کرده‌اند که برای نخستین بار شخصی به نام «محمدعلی ساجت»، باجناق بغدادی که پیش از این از سوی عراق دستگیر شده و از نزدیکان رهبر معدوم داعش بود، محل اختفای بغدادی را لو داده است.

۸. ترامپ درباره نحوه مردن بغدادی می‌گوید «ابوبکر بغدادی مثل سگ مرد. او فرار می‌کرد و گریه می‌کرد و در نهایت تصمیم گرفت که خودش و فرزندانش را در انتهای دالانی که در آن گرفتار شده بود، منفجر کند».


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی , مطالب خواندنی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه