زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۸
» بانک و بیمه » حسابتان در بانک ملی ایران امن است!
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۸:۰۴
 کد خبر: 80049
 160 بازدید

حسابتان در بانک ملی ایران امن است!

بانک ملی ایران که همواره حفظ حقوق مشتریان را جزو اولویت‌های جدی خود قرار داده است، اقدامات تازه‌ای برای حفظ امنیت حساب آن‌ها اجرایی کرده است.

حسابتان در بانک ملی ایران امن است!

بنابر اعلام روابط عمومی بانک ملی ایران، در حالی‌ که «فیشینگ» یا سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی در بستر اینترنت به یک معضل جدی تبدیل‌ شده و بسیاری از مشتریان نظام بانکی را نگران کرده، استفاده از رمز یک‌بارمصرف دوم می‌تواند این مشکل را به‌طور کامل حل کند.

بانک ملی ایران که همواره در خط مقدم اقدامات مرتبط با ایمن‌سازی تراکنش‌های بانکی بوده، این بار نیز دو روش را پیش‌روی مشتریان خود گذاشته است.

در روش نخست که ویژه مشتریان دارای گوشی‌های هوشمند است، صاحب حساب می‌تواند اپلیکیشن ۶۰ را نصب‌کرده و با آن در هر دقیقه یک رمز یک‌بارمصرف اول یا دوم تولید کند.

این رمز تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارد و پس‌ از آن منقضی خواهد شد، بنابراین حتی در مکان‌های عمومی نیز مشتری می‌تواند با خیال راحت رمز کارت خود را فریاد بزند!

اما یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که نظام بانکی در جریان استفاده از رمز یک‌بارمصرف با آن مواجه است، مشتریانی است که گوشی هوشمند ندارند. بیم آن می‌رفت که این‌گونه مشتریان یا خطر فیشینگ و لو رفتن رمز کارت خود را به جان بخرند و یا این‌که مجبور شوند هزینه قابل‌توجهی را برای خرید یک گوشی هوشمند صرف کنند.

بانک ملی ایران اما برای این دسته از مشتریان نیز چاره‌اندیشی کرده و امکان دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف با استفاده از کد دستوری را فراهم کرده است.

سامانه #۶۰*۷۳۷* برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بدون نیاز به بستر اینترنت طراحی‌شده است.

اکنون می‌توان با اطمینان گفت که همه مشتریان بانک ملی ایران قادرند با هر نوع گوشی تلفن همراه، بدون نگرانی از بابت سرقت اطلاعات کارت‌بانکی خود خرید کنند، چون رمز کارت آن‌ها تنها ۶۰ ثانیه معتبر است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه