زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۹
» اجتماعی » کاهش کیفیت هوای پایتخت علیرغم بارندگی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۴
 کد خبر: 79695
 162 بازدید

کاهش کیفیت هوای پایتخت علیرغم بارندگی

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده‌ها و به‌ تبع آن کاهش کیفیت هوا در نخستین ساعات و اواخر وقت امروز (۴ آبان) در برخی مناطق پایتخت علیرغم بارش باران خبر داد.

کاهش کیفیت هوای پایتخت علیرغم بارندگی

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با وجود تداوم بارش‌ها و سرعت ناچیز باد در نخستین ساعات روز شنبه (۴ آبان) همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

به‌تدریج با افزایش ناپایداری روزانه انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود. اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و احتمال می‌رود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. همچنین در اواخر وقت امروز (۴ آبان) با افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق هستیم و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل نسبت به روز گذشته، در ساعات اولیه روز یکشنبه (۵ آبان) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. با افزایش ناپایداری جوی همراه با بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق در برخی ساعات بعدازظهر، شاهد بهبود نسبی در کیفیت هوای اکثر مناطق خواهیم بود.

در ساعات پایانی یکشنبه نیز با تداوم ناپایداری جوی و افزایش نسبی سرعت باد، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها محدود می‌شود و غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۷ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۱ و هوا در شرایط سالم است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه