بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و در انسان چیزی بزرگتر از فکر او. (همیلتون)
۱۳۹۹/۳/۱۱
» اقتصاد کلان » ایران رتبه سوم منابع انسانی در دنیا
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۵:۲۶
 کد خبر: 70383
 66 بازدید

ایران رتبه سوم منابع انسانی در دنیا

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: اجرای طرح بومی‌سازی ۲۰ فناوری که بیشترین ارزآوری را داشته از طریق دانشمندان و متخصصان ایرانی در کشور آغاز شده است.

ایران رتبه سوم منابع انسانی در دنیا

برات قبادیان ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی که در سالن این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه بنده امروز حامل پیام وزیر صمت هستیم که خود فرزند شایسته همین استان هستند، اظهار کرد: بنده بیشترین سفر استانی را به آذربایجان‌شرقی داشتم و با توجه به اینکه در کنار کار‌های علمی، از کودکی با صنعت درگیر بوده و شخصاً علاقه به آذربایجان‌شرقی دارم، معتقدم این استان در بُرهه درخشانی در بخش صنعت قرار دارد.

وی افزود: استان در کنار صنعت خود یک استاندار دانشگاهی دارد که صنعت و دانشگاه را به هم وصل کرده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با بیان اینکه یک سوم اقتصاد کشور از طریق وزارت صمت است و این وزارتخانه اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: با شناختی که در دو سال گذشته از آقای نجاتی پیدا کردم، این بود که ایشان از مدیران شایسته استانی بخش صنعت، معدن و تجارت هستند.

وی با یاد استاد کاشانی و کتاب مدیریت قلب‌ها (نویسنده و شاعر)، گفت: سخت است تا این مدت در سازمان مدیریت صمت را بر عهده داشت و در شرایط سخت کشور بتوان قلب‌ها را به دست آورد.

قبادیان اضافه کرد: پشتکار، مردم‌داری، دلسوزی و تجربه بالای آقای نجاتی منجر به این حجم علاقه و موفقیت شده است به طوریکه یکی از دوستان وزارتخانه آن روز به من می‌گفت که از سال ۱۳۴۸ آقای نجاتی را می‌شناسم.

وی بیان کرد: وقتی در جایگاه مدعوین این مراسم نشسته بودم با خود می‌گفتم که‌ای کاش من هم بعد از اتمام مسوولیت این سبقه درخشان و علاقه پشت سر را داشته باشم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با تاکید بر اینکه کشور ایران در کل دنیا یک کشور منحصر به فرد است، تصریح کرد: اگر از معادن، نقت و … بگذریم باید به صراحت گفت که کشور با جمعیت جوان خود و دارا بودن نیرو‌های متخصص دارای منابع طبیعی بی‌نظیر است و الحمدالله ایران در رابطه با منابع انسانی رتبه سوم دنیا را دارد.

وی تاکید کرد: استان آذربایجان‌شرقی در رابطه با معدن و صنعت یک استان خوب و قابل اتکایی است و این استان می‌تواند یک الگو مناسب برای سایر کشور است.

قبادیان بیان کرد: من در هفت استان برای رونمایی از طرح تاپ رفته‌ام، ولی تنها استانی که استاندار رغبت داشته و مراسم رونمایی برگزار کرده است، آذربایجان‌شرقی بود.

وی گفت: اجرای طرح بومی‌سازی ۲۰ فناوری که بیشترین ارزآوری را داشته از طریق دانشمندان و متخصصان ایرانی در کشور آغاز شده است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه