بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و در انسان چیزی بزرگتر از فکر او. (همیلتون)
۱۳۹۹/۳/۱۱
» تله تایپ » دلیل بازداشت مدیرعامل ایران خودرو
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۷:۴۸
 کد خبر: 70303
 117 بازدید

دلیل بازداشت مدیرعامل ایران خودرو

سخنگوی قوه قضائیه با تائید بازداشت مدیرعامل شرکت ایران خودرو، درباره دستگیری و بازداشت «هاشم یکه زارع» و دستور ویژه رئیس دستگاه قضا برای بررسی تخلفات شرکت‌های خودروساز، توضیحاتی ارائه کرد.

دلیل بازداشت مدیرعامل ایران خودرو

«غلامحسین اسماعیلی» امروز (سه شنبه) در بخش خبر ساعت ۱۴ شبکه اول سیما در پاسخ به این سووال که آیا بازداشت‌ مدیرعامل شرکت ایران خودرو صحت دارد یا خیر اظهار داشت: آنچه در خبرگزاری‌ها در ارتباط با این موضوع مطرح شد مورد تایید است و مدیرعامل سابق ایران خودرو بر اساس گزارش‌های ضابطین به مرجع قضایی تحت تعقیب قرار گرفت و اقدامات اولیه انجام شد و دیشب نیز تحت نظر بود و ضمن اینکه ۲ نفر دیگر از دست اندکاران این مجموعه هم بازداشت هستند.

به گزارش ایرنا سخنگوی دستگاه قضا گفت: به لحاظ اینکه شب عید بود، تحقیقات ناقص بوده و تحقیقات تکمیلی انجام نشده است. در راستای تسریع فرایند رسیدگی و صدور قرار تامین مناسب، ضابطین قوه قضائیه روز دوشنبه ۲۹ مرداد در محل کار مدیرعامل ایران خودرو حاضر شدند و از صبح مشغول انجام تحقیقات و بررسی در مورد این پرونده هستند و فرایند قضایی در گام‌های اولیه قرارداد.

به گفته اسماعیلی، بازداشت مدیرعامل سابق ایران خودرو یا اتخاذ هرگونه تصمیم دیگری در این پرونده، منوط به اقدامات صورت گرفته از ناحیه بازپرس پرونده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری درباره تخلفات شرکت‌های خودروساز مانند افزایش قیمت‌ها، تحویل با تأخیر خودروها و اخبار مطرح شده مبنی بر هزینه طراحی صندوق عقب پژو ۲۰۶ گفت: بارها اعلام شد هر جا مواجه با وقوع اعمال مجرمانه شویم به ویژه جایی که جمع زیادی از شهروندان ما از اعمال مجرانه متضرر می‌شوند، بدون هیچ گونه اغماضی و در اسرع وقت اقدامات قضای را انجام می‌دهیم. برخی مسائلی که عنوان کردید ممکن است واجد وصف مجرمانه نباشد یا در صلاحیت تعزیرات باشد اما در ارتباط با مسائل کیفری این موضوع، ورود کرده‌ایم.

اسماعیلی تاکید کرد: علاوه بر این، رئیس قوه‌ قضائیه دستوری به سازمان بازرسی کل کشور داده تا در حوزه خودروسازان و اجحافی که در حق مردم شده، مانند تاخیرها و تحویل خوروهای ناقص و افزایش قیمت ورود کند و ان‌شاءالله بعد از ارائه گزارش سازمان بازرسی، اگر لازم شد در قالب همین پرونده یا به صورت مستقل مورد رسیدگی قرار می گیرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
دیدگاه کاربران کل نظرات :3
 • رضا از تهران

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  بیشتر از یکساله یه دونه خودرو ثبت نام کردم قرار بوده آبان پارسال تحویل بدن اما هنوز ندادن و مشخص نیست کی بدن این آقا حقشه که بازداشت بشه واقعا


  پاسخ

 • سینا حیدری از تهران

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  خدا ریشه هر چی مفسده از جا بکنه


  پاسخ

 • احمد بخارایی

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  چرا سخنگو نمی گه دقیقا جرمش چیه خوب معلومه دیگه فساد و دزدی و رانت بازی


  پاسخ

ارسال دیدگاه