زندگی مانند دوچرخه سواری است. برای این که بتوانید تعادل خود را حفظ کنید باید همیشه در حرکت باشید. انیشتین
۱۳۹۹/۱۱/۴
» اقتصاد کلان » یارانه برخی به اشتباه حذف شد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۱:۱۳
 کد خبر: 70281
 149 بازدید

یارانه برخی به اشتباه حذف شد

تجارت نیوز نوشت: یارانه برخی به اشتباه حذف شده است.

یارانه برخی به اشتباه حذف شد

در اسفند ماه سال گذشته، مجلس شورای اسلامی در تبصره‌ای دولت را مکلف کرد تا سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران را شناسایی و حذف کند.

در جلسه روز ۱۶ تیر ماه سال جاری نیز هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی این تبصره را با هدف تعیین منابع و مصارف یارانه تصویب کردند و دولت موظف شد با استفاده از تمامی بانک‌های اطلاعاتی در اختیار، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام کند.

در این آئین‌نامه سه وزارتخانه‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت کشور و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مکلف شدند که ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ نسبت به شناسایی و حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی خانوارها اقدام کند.

در این خصوص خبرنگار ما درباره حذف یارانه برخی از افراد نوشت؛ «یارانه تیر ماه در حالی شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که برخی آن را دریافت نکردند؛ جریانی که احتمال حذف یارانه‌بگیران را براساس تکلیف قانون بودجه تقویت کرده است.»

در این باره علیرضا محجوب، نماینده تهران شمیرانات ری اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: یارانه برخی به اشتباه حذف شده، به نحوی که یارانه تعدادی از افراد محتاج‌تر از همه حذف شده است. حذف بخشی از یارانه‌بگیران را مجلس تصویب کرده، دولت هم به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ کرده است، اما به علت ضعف اطلاعات در این مورد احتیاط می‌کنند.

وی در این خصوص عنوان کرد: برداشت مجلس این است که باید یارانه اول به کسانی برسد که فاقد هر گونه درآمدی هستند؛ پس از آن به افرادی که با واسطه حقوق می‌گیرند مثل مستمری‌بگیران، یارانه تعلق می‌گیرد.

وی افزود: من معتقدم جامعه هدف دریافت یارانه‌ها ابتدا باید روستاییان و بعد ساکنان حاشیه شهرها باشد؛ اگر این رویه اجرا شود آثار بیشتری نسبت به روش‌های قبلی دارد.

فرید موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی در روز هفتم مرداد در خصوص حذف یارانه‌ها گفته بود: نگاه‌های جزیره‌ای دستگاه‌های مختلف شناسایی خانوارها را با چالش جدی مواجه کرده است و درباره ۱۰ میلیون نفر در کشور هیچ اطلاعات ثبت شده‌ای در کشور نداریم. (خبرآنلاین)

محجوب در این باره توضیح داد: یعنی اطلاعات جامعی از این ۱۰ میلیون نفر وجود ندارد که مشخص شود این تعداد مشمول هستند یا نه، تا در مورد آنها تصمیم‌گیری شود. البته این تعداد بیشتر از ۱۰ میلیون نفر است. دریافت کنندگان همواره بیش از مجموع جمعیت بوده بنابراین حداقل من با موضوع کسری جمعیت مواجه نبوده‌ام.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
دیدگاه کاربران کل نظرات :4
 • رضا از شیراز

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  این همه اشتباه تو این مملکت کافی نیست واقعا که یارانه یه سری ها رو هم حذف می کنند واقعا جای تاسف داره


  پاسخ

 • عباس میرزایی

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  چند ساله که می خوان این چندر غاز یارانه رو حذف کنن خوب بکنید تموم بشه بره


  پاسخ

 • احمد مستوفی از آبادان

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  به جای اینکه با این تورم مبلغ یارانه رو بیشتر کنن هی دنباله اینن که از سر و تهش بزنن


  پاسخ

 • ابراهیم نادری

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۳۹۸

  من که سال گذشته یارانه ام قطع شد وقتی پیگیری کردم گفتن خونه به اسمتونه باید قطع می شد


  پاسخ

ارسال دیدگاه