زندگی مانند دوچرخه سواری است. برای این که بتوانید تعادل خود را حفظ کنید باید همیشه در حرکت باشید. انیشتین
۱۳۹۹/۱۲/۱۱
» بین الملل » اروپا تحریم‌های کره‌شمالی را تمدید کرد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۰:۳۸
 کد خبر: 63994
 50 بازدید

اروپا تحریم‌های کره‌شمالی را تمدید کرد

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه کره شمالی را در واکنش به برنامه موشکی بالستیک و هسته‌ای این کشور تمدید کرد.

اروپا تحریم‌های کره‌شمالی را تمدید کرد

به نقل از اسپوتنیک، شورای اتحادیه اروپا لیست افراد مشمول تحریم به واسطه برنامه موشکی و هسته‌ای پیونگ یانگ را مورد بازبینی قرار داد. این تحریم‌ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی‌های این افراد می‌شود.

در بیانیه شورای اتحادیه اروپا آمده است که این افراد در برنامه موشکی و تسلیحاتی کره شمالی و یا دور زدن تحریم‌های این کشور نقش داشته‌اند.

این تحریم‌ها درحالی از سوی اتحادیه اروپا علیه کره شمالی تمدید شده که آمریکا و کره جنوبی در تلاش برای خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ هستند و در این راستا چندین دور مذاکره بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون صورت گرفته است.

این در حالی است که یک منبع آگاه و نزدیک به کاخ سفید گفت: ایالات متحده در حال بررسی تعلیق ۱۲ تا ۱۸ ماهه تحریم‌های اعمال شده علیه کره شمالی است، در ازای آنکه پیونگ یانگ نیز تاسیسات هسته‌ای مهم خود را از کار انداخته و کل برنامه‌های اتمی اش را متوقف کند.

پیشنهاد آمریکا شامل تعلیق تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل است که علیه صادرات زغال سنگ و منسوجات کره شمالی اعمال شده است. این اقدام یک سازش و مصالحه بین کشور به شمار می‌رود آن هم پس از شکست دور دوم مذاکرات رهبران دو کشور در ماه فوریه در شهر هانوی پایتخت ویتنام.

از سوی دیگر «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به عنوان یکی از متحدان اصلی کره شمالی به خبرنگاران گفته رئیس جمهوری چین در دیدار با ترامپ در حاشیه نشست گروه ۲۰ در اوزاکا ژاپن، خواستار نرمش واشنگتن در قبال کره شمالی و کاهش تحریم‌ها علیه این کشور شد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه