انسان ها شکست نمیخورند بلکه تنها تلاش کردن شان را متوقف می سازند(ارنست همینگوی)
۱۳۹۸/۶/۲۶
» اقتصادی » جزییات واردات و صادرات کالا در سال‌های ۹۶ و ۹۷/ جدول
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۸
 کد خبر: 57689
 52 بازدید

جزییات واردات و صادرات کالا در سال‌های ۹۶ و ۹۷/ جدول

در سال‌ ۹۷ در مجموع ۴۱ میلیارد و ۲۳۶ میلیون دلار کالا وارد و ۴۴ میلیارد و ۳۰۱ میلیون دلار وارد شد همچنین در سال ۹۶ در مجموع ۵۱ میلیارد و ۷۷۶ میلیون دلار کالا وارد و ۴۶ میلیارد و ۸۲۷ میلیون دلار وارد شد.

جزییات واردات و صادرات کالا در سال‌های ۹۶ و ۹۷/ جدول

ارزش کل کالاهای وارداتی (سرمایه‌ای، مصرفی و واسطه‌ای) در سال ۹۶ معادل ۵۱ میلیارد و ۷۷۶ میلیون دلار بوده که این رقم در سال ۹۷ با منفی ۲۰.۴- درصد کاهش به ۴۱ میلیارد و ۲۳۶ میلیون دلار رسیده است.

گفتنی است سهم واردات در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ ، ۱۲.۶- درصد کاهش یافته و به عبارتی از ۳۴ میلیون و ۵۳۱ هزار تن به ۳۰ میلیون و ۱۸۱ هزار تن کاهش یافته است.

این گزارش می‌افزاید جمع کل ارزش کالاهای صادراتی در سال ۹۶ معادل ۴۶ میلیارد و ۸۲۷ میلیون دلار بوده که این رقم با ک ۵.۴- درصد کاهش در سال ۹۷ به ۴۴ میلیارد و ۳۰۱ میلیون دلار رسیده است.

جمع کل وزن کالاهای صادراتی سرمایه‌ای، مصرفی و واسطه‌ای بدون نفت خام در سال ۹۶ معادل ۱۳۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تن بوده که با ۱۱.۸- درصد کاهش جمع کل ترکیب صادرات بدون نفت خام به ۱۱۷ میلیون و ۲۲۶ هزار تن کاهش یافته است.

همچنین سهم قابل توجه کالاهای واسطه‌ای در واردات (۶۶.۸%) و در صادرات بدون نفت خام در سال ۹۷ معادل (۷۹.۵%) بوده است.

همچنین در سال ۹۷ واردات کالاهای سرمایه‌ای ۴۰-%، واسطه‌ای ۱۱-% درصد و مصرفی ۱۶ – % در مقایسه با سال ۱۳۹۶ افت داشته است.

در ادامه جدول ترکیب کالاهای وارداتی و صادراتی در سال ۹۷ -۹۶ که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تهیه کرده است آمده است:


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ , صنعت،معدن و تجارت
ارسال دیدگاه