( من کنت مولا فهذا علی مولا ) حلول عید ولایت و امامت محضر شما و همه ی شیعیان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.
۱۳۹۸/۵/۳۰
» اسلایدر اصلی » ثروتمندان فرانسه برای بازسازی نوتردام دست به کار شدند/ کمک 700 میلیون دلاری
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۹:۴۹
 کد خبر: 48679
 170 بازدید

ثروتمندان فرانسه برای بازسازی نوتردام دست به کار شدند/ کمک 700 میلیون دلاری

سه خانواده فوق ثروتمند فرانسه، برای نجات نماد ملی و بازسازی کلیسای جامع شهر پاریس پیش‌قدم شده و کمک‌های ملی خود را در این زمینه اعطا کردند.

ثروتمندان فرانسه برای بازسازی نوتردام دست به کار شدند/ کمک 700 میلیون دلاری

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از عصر ایران در روزهای گذشته کلیسای بزرگ “نوتردام” پاریس که ما آن را با “گوژپتش” می‌شناختیم، در میان آتش سوخت. حادثه تلخ برای تاریخ و هنر که بسیاری از مردم جهان را متاثر کرد و توجه بسیاری از مردم جهان را به سمت پاریس جلب کرد. در این میان مشارکت جمعی شرکت‌های بزرگ و ثروتمندان فرانسه و برخی از مجامع در سطح بین‌الملل برای احیاء بانوی سوخته پاریس به کار افتاد تا در ابتدای راه، میلیاردها دلار برای جمع گردد.

میلیاردهای سه شرکت بزرگ گروه LVMH، کمپانی آرایشی “لورآل” و “کرینگ” در مجموع 500 میلیون یورو را پس از حادثه آتش سوزی برای بازسازی “نوتردام” تعهد کردند.

در این میان برنارد آرنالت سرمایه‌دار فرانسوی از گروه تولیدات لوکس LVMH قول کمک 200 میلیون یورویی خود اعلام کرد. این میزان برابر با میزان کمک‌های نقدی “بتن‌کورت می‌یر” به عنوان رئیس کمپانی “لورال” است. از طرفی فرانسیسکو هنری پینالنت و خانواده‌اش به عنوان مدیران شرکت لوکس‌ساز کرینگ نیز آمادگی خود برای پرداخت 100 میلیون یورو را اعلام کردند.

در این میان شرکت‌های صنعت مد نیز با شعار میهن‌پرستی و تقسیم هویت فرهنگی سخاوت خود را برای جبران اثرات حادثه آتش‌سوزی نشان دادند.

غول نفتی “توتال” نیز با چکی 100 میلیون یورویی را به بازسازی کلیسای جامع فرانسه کمک خواهد کرد.

تارنمای فناورانه “سالن” نیز در این خصوص از کمک‌های مالی شرکت اپل برای ساخت کلیسای جامع شهر پاریس خبر داد. تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز پس از اعلام حمایت‌های ثروتمندان و شرکت‌های فرانسه، حمایت خود را برای مشارکت در ساخت نوتردام اعلام کرد. البته هنوز از میزان کمک‌های اپل خبر رسمی در دسترس نیست.

تیم کوک در توئیت خود نوشت: دل ما مانند بسیار از مردم فرانسه و افرادی که “نوتردام” را مظهر امید می‌دانند، شکسته است، از آسیب ندیدن مردم نیز خوشحال هستیم، گروه اپل نیز مبالغی را برای بازسازی این میراث گران‌بها به آیندگان اهداء خواهد کرد.

“گلوب و میل” نیز نوشت: شرکت کارتون‌سازی والت‌دیزنی نیز که در سال 1996، کارتون معروف “اثر ویکتور هوگو” را در فضای انیمیشنی به تصویر درآورده نیز مبالغی را برای احیاء این اثر تاریخ تقبل کرده است.

نیز در این خصوص گفت: شرکت مشاوره، فناوری و خدمات دگرگونی دیجیتال Capgemini با اهدای یک میلیون یورو به خیرین کمک خواهد کرد.

مجموعه کمک‌های این افراد و شرکت‌ها در کنار کمک‌های کوچکتر بانک‌های فرانسوی حدود 700 میلیون دلار برآورد شده است.

خانواده محصولات لوکس (LVMHF) که شامل سه برند بزرگ “لوئی‌ویتون”، “کریستین دیور” و “ژیونشی” می‌شود، در بیانیه خود “همبستگی با تراژدی ملی” را نشان داده و از حمایت خود برای “باشکوه ساختن” نوتردام خبر داده‌اند.

 

براساس گزارش بلومبرگ، آرنالت مدیر عامل خانواده محصولات لوکس (LVMHF) سومین مرد ثروتمند جهان است با دارایی خالص بیش از 90.4 میلیون دلار در جایگاهی بالاتر از مارک زاکربرگ (موسس فیس‌بوک) یا وارن بافت (کارآفرین و سرمایه گذار آمریکایی) قرار می‌گیرد.

اما اینک صداهای دیگری نیز به گوش می‌رسد. بسیاری از کارشناسان تشویق ثروتمندان از سوی دولت را سوبسید دیگری از سوی مردان مکرون برای آنها قلمداد کرده‌اند. فیلپ مارتینز یکی از اعضای ارشد اتحادیه‌های بزرگ کارگری فرانسه، در این خصوص گفت: با یک کلیک میلیون‌ها دلار و کمک مالی جابه‌جا می‌شود و این همان بی‌عدالتی است که همواره محکومش کرده‌ایم. اگر آنها بتوانند میلیون دلار را صرف کمک به بازسازی نوتردام کنند، نمی‌توانند بهانه‌ای برای اجتناب از کمک‌های مالی و اجتماعی به کارمندان و کارگران داشته باشند.

جلیس کارز نماینده مجلس فرانسه‌ نیز این روند را عاملی برای تخلیه خزانه مالیاتی عنوان کرد و افزود: جبران آن بر دوش مردم عادی خواهد افتاد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , انتخاب سردبیر , تله تایپ , خبر داغ , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه