( من کنت مولا فهذا علی مولا ) حلول عید ولایت و امامت محضر شما و همه ی شیعیان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.
۱۳۹۸/۵/۳۰
» خبر داغ » یک طلا، یک‌نقره و ۳ برنز ایران در کاراته وان مراکش / حذف ۱۳ نماینده ایران
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۲۱:۲۰
 کد خبر: 48619
 79 بازدید

یک طلا، یک‌نقره و ۳ برنز ایران در کاراته وان مراکش / حذف ۱۳ نماینده ایران

در روز پایانی سومین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان، سجاد گنج زاده مدال طلا را بر گردن آویخت و مدال نقره وزن منهای ۷۵ کیلوگرم نیز به علی اصغر آسیابری رسید.

یک طلا، یک‌نقره و ۳ برنز ایران در کاراته وان مراکش / حذف ۱۳ نماینده ایران

در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان در مراکش سجاد گنج زاده نماینده وزن ۸۴+ ایران در دیدار نهایی برابر آلپ ارسالان یامان اوغلو از ترکیه با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید تا تنها طلایی کاراته ایران در این رقابت‌ها باشد.

گنج زاده تا پیش از راهیابی به فینال در مبارزه نخست خود حریفی از روسیه را ۶ بر یک شکست داد، سپس نماینده مصر را ۲ بر یک از پیش رو برداشت و در ادامه نیز مقابل کاراته کای هلندی یک بر صفر پیروز شد. وی در نیمه نهایی نیز مقابل صالح اباذری دیگر نماینده ایران ۳ بر یک به برتری رسید و فینالیست شد.

اما علی اصغر آسیابری در فینال وزن ۷۵- کیلوگرم مقابل استانیسلاو هورنه اوکراینی در یک دیدار پر افت وخیز ۹ بر ۸ نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

او پیش از این ابتدا نماینده روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ از پیش رو برداشت. در ادامه موفق شد رافائل آقایف آذربایجانی دارنده ۵ عنوان قهرمانی جهان را شکست دهد و در ادامه حریفی از کرواسی را ۶ بر صفر از پیش رو برداشت.

آسیابری در مبارزه چهارم خود حریف اردنی را ۸ بر ۲ مغلوب کرد و در نیمه نهایی نیز موفق شد بر کاراته کایی از فرانسه با نتیجه ۱۱ بر ۳ پیروز شود و به دیدار فینال راه یابد.

پیش از این هم طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم، حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم و صالح اباذری در وزن ۸۴+ کیلوگرم ۳ مدال برنز برای تیم ایران در این پیکارها کسب کرده بودند.

به این ترتیب تیم‌های ملی کاراته مردان و زنان ایران با یک مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.

امیر مهدی زاده و مجید حسن نیا در ۶۰-، هامون درفشی پور و امیررضا میرزایی در ۶۷-، بهمن عسگری در ۷۵-، مهدی قراری زاده، علی فداکار، مهدی خدابخشی و ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم نیز با شکست برابر رقبا از رسیدن به مدال بازماندند.

در بخش بانوان نیز سارا بهمن یار در ۵۰-، فاطمه چالاکی در ۵۵-، رزیتا علی پور و شیما آل سعدی در وزن ۶۱- کیلوگرم با شکست برابر رقبایشان حذف شدند.

در جدول رده بندی کومیته مردان، تیم اوکراین با ۲ طلا اول شد. تیم ایران با یک طلا، یک نقره و یک برنز در مکان دوم قرار گرفت و تیم‌های مصر و قزاقستان هر کدام با یک طلا و یک برنز مشترکاً سوم شدند. در مجموع مردان و بانوان نیز ایران در جایگاه پنجم قرار گرفت.

ابوالفضل شهرجردی و فاطمه صادقی نمایندگان ایران در کاتای انفرادی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.


برچسب ها :
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه