برای اینکه هیچ انتقادی از شما نشود فقط یک راه وجود دارد: هیچ کاری را انجام ندهید، هیچ چیز نگویید و هیچکس نشوید. اَرسطو
۱۳۹۸/۵/۲
» تله تایپ » پیشنهاد کارکنان قوه قضاییه برای ریاست رئیسی بر قوه قضائیه
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۴:۳۲
 کد خبر: 45228
 62 بازدید

پیشنهاد کارکنان قوه قضاییه برای ریاست رئیسی بر قوه قضائیه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خلاقیت و تجربه حجت‌الاسلام رئیسی را زمینه‌ساز تحول در قوه قضائیه دانست.

پیشنهاد کارکنان قوه قضاییه برای ریاست رئیسی بر قوه قضائیه

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه گفت: یکی از قوای سه گانه که تأثیر مهمی در آرامش و برقراری عدالت در جامعه دارند را قوه قضاییه است و متاسفانه ضعف فرهنگی بعضی از مردم به گونه‌ای است آن طور که باید و شاید به حقوق خود آشنا نیستند و به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند و این‌ امر در کشور ما زیاد است.

وی افزود: حال آنکه فرهنگ غنی اسلام به گونه‌ای است که باید مردم را خوب تربیت کند و آنها را به حقوق خود آشنا کند، با وجود اینکه در کشور ما ارزش‌های دینی وجود دارد، اما ارزش فرهنگی و دینی آشنا به حقوق خود و عدم تجاوز به حقوق دیگران دیده نمی‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با وجود تبلیغات مبلغین و متولیان فرهنگی اما فرهنگ مردم ایران با فرهنگ آشنایی با حقوق خود و عدم تجاوز به حقوق دیگران فاصله زیادی دارد، بنابراین در قوه قضاییه پرنده‌ها انباشته می‌شوند.

آیت‌الله شبستری تصریح کرد: در قوه قضائیه ضعف دیده می‌شود یعنی یا قاضی به تعداد کافی نداریم‌ یا بعضی از قضات به وظایف خود آشنا نیستند، برای همین تراکم پرونده‌ها را داریم و ضعف‌هایی در دادگستری دیده می‌شود که قابل انکار نیست مثل مفسدین اقتصادی یا فسادهای مالی و اخلاقی و تجاوز به حقوق دیگران از جزء مسائلی است که دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه تحول قوه قضاییه ضرورت داشت و باید وضعیت آن دگرگون می‌شد، گفت: یکی از عوامل مهمی که می‌تواند قوه قضائیه را دچار تحول کند، وجود عنصر کار آمد، خلاق، متبحر و با تجربه است که رهبر در حکم ایشان به این نکته تاکید کردند که انتخاب شما علاوه بر فقاهت در رشته حقوق به خاطر تجربیات فراوان شماست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایشان سال‌ها معاون اول قوه قضاییه، رئیس کل بازرسی کشور و در چند شهرستان رئیس دادگستری بودند و سابقه ایشان در رشته قضایی از بسیاری از افراد بیشتر بود؛ حتی من شنیده‌ام کارکنان قوه هم با توجه به اتمام دوره آیت‌الله آملی لاریجانی پیشنهاد کرده بودند که آقای رئیسی انتخاب شود.

‌آیت‌الله شبستری تصریح کرد: آنها پیشنهاد داشتند که رئیس جدید قوه قضائیه از میان خود قوه باشد تا تمام تجربیات آنجا را داشته باشد و این خواسته آنها برخاسته از متون دینی است که تاکید دارد ” التجربه فوق العلم” یعنی تجربیات بالاتر از علم و دانش می‌تواند کارساز باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ریاست ایشان با توجه به تجربیات، فعالیت، آگاهی و اشراف ایشان به مسائل قوه قضاییه، نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنند تا تحولی در قوه قضائیه به وجود بیاید و مشکلات مردم به سرعت حل شود و اینگونه نباشد که پرونده‌ها برای چندین سال انباشته شود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه