پیغمبر اکرم فرموده اند: اگر امت من می دانستند که در ماه مبارک رمضان چقدر ثواب و رحمت وجود دارد، آرزو می کردند که تمام روزهای سال رمضان باشد.
۱۳۹۸/۳/۱
» اجتماعی » قول می‌دهیم کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نداشته باشیم
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۳:۵۲
 کد خبر: 43774
 229 بازدید

قول می‌دهیم کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نداشته باشیم

وزیر بهداشت با اشاره به تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز سال آینده، گفت: به مردم قول می‌دهیم که با وجود فشارهای تحریم، پدیده‌ای تحت عنوان کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در کشور نخواهیم داشت.

قول می‌دهیم کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نداشته باشیم

دکتر سعید نمکی در حاشیه یکصد و هشتمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با اشاره به این که بعد از مسئولیت بنده در وزارت بهداشت، امروز اولین نشست را با روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی داریم، هدف از برگزاری این اجلاس را قدردانی از زحمات دانشگاه‌ها در طول سال جاری و نیز تبیین برنام‌ های آتی و رویکردها عنوان کرد.

وی گفت: احکامی که بنده برای معاونین وزارت بهداشت صادر می کنم شامل تکالیفی است که لازم است روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور با این تکالیف آشنا شوند. سال آینده به دلیل تحریم های ظالمانه در شرایط ویژه اقتصادی خاصی قرار می‌گیریم.

وی تصریح کرد: همکاران من باید بدانند در سال ۹۸ چگونه مدیریت کنند که کمترین آسیب به مردم به ویژه تهیدستان و مردم ساکن در مناطق دوردست و محروم، وارد شود و بیشترین حمایت از منابع دولتی از آنها انجام شود و دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان کالاهای ضروری و اساسی چگونه تامین شود تا حتی یک روز اضطراب کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در مناطق مختلف کشور نداشته باشند و چگونه منابع را هزینه کنیم که صرفه جویی‌های بیشتری داشته باشیم و چگونه بیمه سلامت را حمایت کنیم که مردم با سقف بسته‌ای روبرو نشوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حوزه آموزش سعی ما این است نیروهایی با منابع ملی تربیت کنیم که گره‌ای از مشکلات ملی باز کنند، افزود: باید به دانشجویان و فارغ التحصیلان، مهارت‌های کافی را آموزش دهیم و جایگاه‌های مناسب در نظام ارائه خدمت برای آنها تعریف کنیم و از دانشگاه‌ها به عنوان مراکزی که حل مشکلات مردم را بر عهده دارند و تربیت نیروی مورد نیاز نظام ارائه خدمت را بر عهده گرفته‌اند و نقشی که در اقتصاد ملی دارند، بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

نمکی تاکید کرد: امیدواریم که در بهار سال آینده، پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان یک ابزار و جاده مهم برای خدمات نظام سلامت مهیا کنیم و همکاران ما در دانشگاه‌ها بسیج شده‌اند که تا پایان خردادماه بتوانیم پرونده الکترونیک سلامت را در اکثر مناطق کشور، تکمیل کنیم.

وی با اشاره به تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز سال آینده، گفت: به مردم قول می‌دهیم که علیرغم فشارهای تحریم، پدیده‌ای تحت عنوان کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در کشور نخواهیم داشت. البته اولویت ما حمایت از دارو و تجهیزات پزشکی تولید داخلی است و اگر عزیزانی در کشور بضاعت تولید آنها را داشته باشند، اجازه واردات دارو و تجهیزات پزشکی را نمی‌دهیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی با مکانیزم‌هایی در حال پرداخت است و مشکلات آن در حال برطرف شدن است و حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد از مطالبات این شرکت‌ها پرداخت شده، اما بخش دیگر آن مربوط به مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی است که قول داده‌اند تا قبل از پایان سال، مقدار قابل توجهی از این مطالبات به وزارت بهداشت پرداخت شود و اولویت اول ما، پرداخت بدهی‌های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر اصلی , انتخاب سردبیر , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه