وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اجتماعی » هشدار رییس انجمن متخصصان پوست درباره لیزرهای زیبایی بی‌کیفیت
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۷
 کد خبر: 38701
 121 بازدید

هشدار رییس انجمن متخصصان پوست درباره لیزرهای زیبایی بی‌کیفیت

رییس انجمن متخصصان پوست کشور با بیان اینکه در سال‌های اخیر با افزایش معضلات در حوزه پوست و زیبایی مواجه هستیم، گفت: متاسفانه همچنان در آرایشگاه‌ها، منازل و مکان‌‌‌های زیرزمینی و با استفاده از دستگاه بی‌کیفیت و مواد قاچاق بی‌کیفیت و تاریخ گذشته اقدامات لیزرهای زیبایی انجام می‌شود که عوارض بسیاری را به دنبال دارد.

هشدار رییس انجمن متخصصان پوست درباره لیزرهای زیبایی بی‌کیفیت
فرهاد هنجنی درباره انجام لیزرهای زیبایی در مراکز غیرقانونی گفت: در سال‌های اخیر با افزایش معضلات در حوزه پوست و زیبایی مواجه هستیم و افرادی که هیچ تخصصی ندارند در آرایشگاه‌‌ها، منازل و مکان‌های زیر‌زمینی خدمات پوستی ارائه می‌کنند. قطعا این نوع ارائه خدمات صدمات زیادی را به مردم که گیرنده خدمات هستند، وارد می‌کند.
وی ادامه داد: مشکل دیگر ما این است که افراد غیرمتخصص از دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند که بی‌کیفت هستند و می‌توانند باعث سوختگی پوست فرد شده و اثر این سوختگی روی بدن فرد باقی بماند. همچنین استفاده از این دستگاه‌ها باعث ایجاد جوش‌هایی در بدن فرد می‌شود بنابراین افراد باید به مراکزی مراجعه کنند که در این زمینه تخصص دارند و خدمات را از متخصصان پوست دریافت کنند.
رییس انجمن متخصصان پوست کشور خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های بی‌کیفیت و مواد ارزان بی‌کیفیت مانند ژل‌ها یا مواد بوتاکسی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، باعث وارد شدن صدمات زیادی به افراد می‌شود.
هنجنی درباره انجام لیزر‌های زیبایی توسط دیگر پزشکان غیر از متخصص پوست، گفت: یکی از مبانی مهم همه پزشکان کوریکولوم آموزشی است و وزارت بهداشت این موضوع را مبنا قرارداده است. در کوریکولوم آموزشی، هر فارغ‌التحصیلی صرفا می‌تواند در رشته‌ای مشغول به کار شود که آن را آموزش دیده است. اما متاسفانه در پاره‌ای موارد برخی پزشکان بدون توجه به کوریکولوم آموزشی‌ خود، اقدام به ارایه خدمات لیزردرمانی به بیماران خود می‌کنند.
وی تصریح کرد: البته وزارت بهداشت نظارت خود را انجام می‌دهد اما به نظر کافی نیست. به گونه‌ای که شایع شده امکان نظارت بر تمامی مراکزی که خدمات لیزری ارایه می‌دهند، وجود ندارد. به همین دلیل باید در این‌باره فرهنگ‌سازی صورت بگیرد و جامعه مطلع شود که برای انجام اقداماتی از این دست صرفا به مراکز قانونی و معتبر مراجعه کند.
رییس انجمن متخصصان پوست کشور با اشاره به تبلیغات گسترده‌ در خصوص لیزردرمانی گفت: تبلیغات در لیزرهای زیبایی بسیار زیاد است اما هیچ‌کدام واقعیت ندارد. ما در انجمن پیگیری‌های زیادی درخصوص این تبلیغات و فعالیت این مراکز غیرقانونی داشته‌ایم و با معاونت‌های درمان در سراسر کشور و سازمان نظام پزشکی جلساتی را برگزار کرده‌ایم اما مشکلات در این حوزه آنقدر زیاد و معضلات آنقدر گسترده‌ است که باید تلاش بسیاری برای برطرف شدن آنها صورت بگیرد.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه