وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» بین الملل » چراغ سبز مادورو برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۸
 کد خبر: 38631
 154 بازدید

چراغ سبز مادورو برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی

خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد نیکولاس مادورو با برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در ونزوئلا موافقت کرده است.

چراغ سبز مادورو برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی
نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام بسیار خوب است، این یک شیوه خوب از گفتگوی سیاسی است، یک راه حل از طریق رأی مردمی. با برگزاری انتخابات زودهنگام مجمع ملی موافقم و از آن حمایت می‌کنم.
این در حالی است که خوان گوایدو، رئیس مجمع ملی که در اختیار مخالفان است، خود را رئیس جمهور خوانده و برکناری مادورو را خواستار شده است.
مادورو با مخالفت با کناره‌گیری از قدرت و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تنها اعلام کرده با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام موافق است.
رئیس جمهور ونزوئلا هم‌چنین گفت مطمئن است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دولت کلمبیا و مافیا دستور داده است که او را به قتل برسانند.
مادورو گفت: شکی نیست که دونالد ترامپ دستور قتل من را صادر کرده، او به دولت و مافیای کلمبیا دستور داده که من را بکشند. اگر روزی برای من اتفاقی بیفتد، دونالد ترامپ و ایوان دوکو، رئیس جمهور کلمبیا مسئول آن خواهند بود.
او هم‌چنین در این گفت‌وگو برای دیدار با ترامپ ابراز آمادگی کرد اما تاکید کرد که به عقیده او، چنینی دیدار صورت نخواهد گرفت زیرا تیم ترامپ برای جلوگیری از برگزاری چنین نشستی هر کاری خواهد کرد.
مادورو در این باره گفت: فکر می‌کنم برگزاری چنین دیداری در این مقطع دشوار باشد. من به شخصه آماده گفت‌وگوی علنی با دونالد ترامپ در ونزوئلا یا آمریکا هستم تا درباره دستور کار خود و هر مسأله‌ای که او دوست داشته باشد، صحبت کنیم.
رئیس جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد: اگر ما دیداری رو در رو داشته باشیم، داستان کاملاً متفاوت خواهد شد اما فکر می‌کنم مشاوران ترامپ چنین فرصتی به ما ندهند. بیایید صبور باشیم. فکر می‌کنم فعلاً برگزاری چنین دیداری دشوار خواهد بود.
در روزهای گذشته گزارش‌هایی مبنی بر اینکه مسکو گروهی از پیمانکاران نظامی را برای محافظت از جان مادورو به ونزوئلا فرستاده، منتشر شده‌اند. رئیس جمهور ونزوئلا اما در این مصاحبه از اظهار نظر در این باره سر باز زد و گفت: مردم ونزوئلا همیشه از من محافظت می‌کنند، ما سرویس اطلاعاتی خوبی داریم.
او درباره پاسخ به پرسشی درباره احتمال اقدامی تازه علیه جانش تاکید کرد که کاملاً تحت محافظت است.
او در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا نیروهای نظامی خصوصی روس بخشی از نیروهای امنیتی هستند که از او محافظت می‌کنند، گفت: نمی‌توانم چنینی چیزی بگویم، درباره این موضوع حرفی ندارم.
وی همچنین اظهار کرد، تحریم‌های آمریکا علیه شرکت نفت دولتی ونزوئلا تهدیدی برای همکاری‌های ونزوئلا و روسیه نیست.
مادورو در این باره گفت: هیچ خطری برای همکاری‌های ما و روسیه وجود ندارد؛ زیرا مسکو کشوری مستقل است. شرکت‌های سرمایه‌گذاری روس بسیار قدرتمند هستند و گروه مهندسی، مالی و لجستیک خود را دارند. شرکت نفت دولتی ونزوئلا نیز یکی از سرمایه‌گذاری‌های این کشور است.
مادورو افزود: روسیه و ونزوئلا دو کشور مستقل هستند که با یکدیگر تجارت، سرمایه‌گذاری و در پروژه‌های نفتی بزرگ همکاری می‌کنند. همه‌چیز درست خواهد شد و تجارت روسیه و ونزوئلا در بخش نفت و گاز حفظ می‌شود.
در همین حال رئیس جمهور ونزوئلا در این گفت‌وگو تاکید کرد که انتخابات اخیر ریاست جمهوری کشورش مطابق با قوانین ونزوئلا صورت گرفته و برگزاری دور جدید انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد.
مادورو اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری کمتر از یک سال قبل برگزار شد. این انتخابات که ۱۰ ماه پیش برگزار شد طبق همه هنجارهای قانونی و مطابق با قانون اساسی صورت گرفت. من با کسب ۶۸ درصد آرا در این انتخابات پیروز شدم. این انتخابات مشروع و قانونی بود که با به کارگیری سیستم انتخاباتی شفاف و حضور ناظران بین‌المللی برگزار شد.
مادورو همچنین درخواست‌های چندین کشور خارجی برای برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری را “حقه” آمریکا دانست.
وی افزود: ما اولتیماتوم‌های هیچ‌یک از طرف‌های جهان را نمی‌پذیریم و تسلیم تهدیدها نمی‌شویم. انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا برگزار شده و اگر امپریالیست‌ها انتخاباتی جدیدی می‌خواهند باید تا سال ۲۰۲۵ صبر کنند.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه