وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» خبر داغ » ۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند!
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۵:۲۸
 کد خبر: 38410
 516 بازدید

۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند!

شما، مغزی حدوداً ۱۳۰۰ گرمی در سرتان دارید. که البته بیشتر آن تنها آب است. اما کاری که با باقی آن می‌توانید انجام دهید، شگفت انگیز است. با ما همراه باشید با ۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند.

۶ تن از افرادی که دارای ذهن برتر هستند!
مغز شما…
حاوی ۱۰۰ میلیارد نورون است. این مغز، همچنین ۱ کوادریلیون سیناپس دارد که می‌تواند ۱۰ محرک غریزی را در هر ثانیه پردازش کند. سریع‌ترین کامپیوتر بر روی زمین توانایی پردازش ۱٫۷۵ پتافلاپ را با کمک ۷ میلیون وات انرژی دارد (ابر کامیپوتر جگوار ۲۲۴ هزار هستهٔ پردازشگر دارد). تخمین زده می‌شود که توانایی پردازش مغز ۱۰۰ پتافلاپ با استفاده از انرژی معادل ۲۰ وات باشد. خب! حالا با این مغز چه کارهایی می‌توان انجام داد؟
۶- Orlando Serrell: قابلیت کسب شده
زمانی که او ۱۰ ساله بود، سمت چپ سرش مورد اصابت ضربهٔ چوب بیسبال قرار می‌گیرد. او بر روی زمین می افتد اما ناگهان بلند شده و دوباره به بازی‌اش ادامه می‌دهد.
بر روی او هیچ درمان پزشکی‌ای صورت نمی‌گیرد چرا که او به والدینش در این باره چیزی نمی‌گوید. برای مدتی او سردرد را تحمل می‌کند. نهایتاً این سر درد به انتها می‌رسد اما او متوجه می‌شود که دارای قابلیت‌هایی در زمینهٔ محاسبات تقویمی با پیچیدگی حیرت انگیز است.
او قابلیت خارق العادهٔ دیگری ندارد. هم اکنون در شعبه شرکت زنجیره‌ای وال – مارت سرایدار است.
۵- Chao Lu: ذهن تمرکز یافته
در سال ۲۰۰۵، توانست ۶۷۸۹۰ رقم از عدد پی را بدون هیچ گونه اشتباهی به خاطر سپرده و از بر بخواند. وی گفته است که به خاطر سپردن این تعداد رقم یک سال و برای بازگو کردنش هم ۲۴ ساعت و چهار دقیقه زمان صرف کرده است. به عبارت دیگر، بازگو کردن مداوم هر رقم برای ایشان ۱٫۲ ثانیه زمان برده است.
۴- Ramon Campayo: ذهن سریع
این آقا می‌تواند ۱۷ عدد را در نصف ثانیه به خاطر بسپارد. همچنین او توانایی به خاطر سپردن ۴۶ عدد باینری در یک ثانیه را دارد. ۴۶ عدد باینری یک چیزی مثل ارقام زیر هستند:
۱۰۱۰۱۰۰۰۱۰۱۱۰۱۱۱۱۱۰۰۱۱۰۱۰۱۰۱۱۰۱۰۱۱۱۱۱۰۱۰۱۰۱۰۱۱
۳- Daniel Tammet: احساس متقارن
در سن ۴ سالگی با چندین حمله صرع مواجه می‌شود که گمان می‌رود همان حملات باعث ایجاد شرایط جدید برای او باشند. او اعداد را به شکل اشکال و رنگ‌ها می‌بیند و می‌تواند محاسبات را بدون تلاشی به سرانجام برساند.
محاسباتی مانند، ریشهٔ سوم صدها مرتبهٔ اعشاری و بازگو کردن ۲۲۵۱۴ رقم از عدد پی در ۵ ساعت نمونه‌هایی از قابلیت‌های او هستند. به ۱۰ زبان صحبت می‌کند. او توانست در زبان ایسلندی در تنها یک هفته بیانی سلیس داشته باشد.
۲- Derek Paravicini: نابغهٔ موسیقی
او با وزن ۶۸۰ گرم، به شکل نابینا و مبتلا به اوتیسم به دنیا آمد. نمی‌تواند چپ را از راست تشخیص دهد یا حتی تا ۱۰ بشمارد. اما او نابغهٔ موسیقی است و می‌تواند هر آهنگی را به بهترین شکل ممکنش با پیانو اجرا کند.
۱- Kim Peek: حافظه تصویری
کیم پیک دارای حافظهٔ تصویری یا فوتوگرافیک است. او را به عنوان «مگا نابغه» نیز می‌شناسند. او هر ناحیه و کد پستی در ایالات متحده شامل شهرهای بزرگ یا شهرهای بین آنها را می‌شناسد. می‌تواند دو صفحه را همزمان در ۸ ثانیه و با دقت ۹۸ درصد بخواند. در همین راستا او توانسته بیش از ۱۲ هزار کتاب را مطالعه کند.
او از نظر روانی مبتلا به کند ذهنی یا اوتیسم نبود، اما قسمت‌هایی از مغز او دچار نارسایی بودند.
در ۱۹۸۴، نویسنده‌ای او را ملاقات می‌کند که نتیجهٔ آن ساخت فیلم «مرد بارانی» توسط بری لوینسن می‌شود. کاراکتر ریموند از کیم پیک الهام گرفته شد. داستین هافمن که بازی در این نقش را بر عهده داشت با پیک ملاقات می‌کند تا بتواند این نقش را با قاعده و به درستی انجام دهد. فیلم هم توانست، اسکار بهترین فیلم، اسکار بهترین کارگردانی، اسکار بهترین بازیگر مرد و اسکار بهترین فیلمنامه را در آن سال از آن خود کند.

ذهن برتر

ذهن برتر

ذهن برتر

ذهن برتر

ذهن برتر

ذهن برتر

 

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : خبر داغ , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه