وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اجتماعی » پیش‌بینی کولاک برف و هشدار سیل در برخی استان‌ها
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۰:۰۹
 کد خبر: 38219
 84 بازدید

پیش‌بینی کولاک برف و هشدار سیل در برخی استان‌ها

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وقوع کولاک برف و سیلاب‌های ناگهانی طی امروز در برخی استان‌ها اعلام کرد: سامانه بارشی فردا از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

پیش‌بینی کولاک برف و هشدار سیل در برخی استان‌ها
احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان این‌که از امروز به تدریج در جنوب غرب و غرب کشور بارش‌ها کاهش می‌یابد، اظهار کرد: سامانه بارشی طی امروز بخش‌هایی از مرکز، جنوب، شرق و شمال‌شرق کشور را در بر خواهد گرفت، به‌طوریکه شدت بارش‌ها برای استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و سواحل شرقی دریای خزر است.
وی یادآور شد: بارش در ارتفاعات، محورهای مواصلاتی و گردنه‌های شمال‌غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به‌صورت برف و کولاک است و احتمال وقوع پدیده بهمن نیز وجود دارد.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان این‌که امروز وزش باد شدید در مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور باعث خیزش گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود، گفت: شدت بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های واقع در جنوب غرب و غرب؛ آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها را در پی خواهد داشت.
وظیفه افزود: سامانه بارشی فردا در مناطقی از شرق، شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به تدریج از شمال شرق از ایران خارج می‌شود.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه