وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۱۶
» اجتماعی » کلاهبرداری با ۳۰۰شاکی/وعده کار در قطر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۴
 کد خبر: 37689
 116 بازدید

کلاهبرداری با ۳۰۰شاکی/وعده کار در قطر

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی از دستگیری ۲ مرد و ۲ زن کلاهبردار خبر داد که تحت پوشش شرکت خرید و تولید رنگ صنعتی، از ۳۰۰ مال باخته به بهانه اعزام نیروی کار به قطر، کلاهبرداری کرده بودند.

کلاهبرداری با ۳۰۰شاکی/وعده کار در قطر
سرهنگ “خیراله دولتخواه” گفت: پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد که شاکی پس از مراجعه به پلیس اعلام کرد:” از طریق سایت شیپور با شرکتی آشنا شدم که برای اعزام نیروی کار به قطر ثبت نام می کرد، پس از اطلاع از محل شرکت به آدرس اعلامی مراجعه و پس از تکمیل فرم، مبلغ ۲۰۵ هزار تومان پرداخت کردم و مقرر شد که برای اعزام به کشور قطر با من تماس بگیرند؛ اما پس از چند بار تماس با شرکت، کسی پاسخگو نبود”.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، با بیان تشکیل پرونده‌ای در این خصوص و انجام تحقیقات پلیسی، تصریح کرد: علاوه بر این پرونده، پرونده های مشابه دیگری به همین شیوه به این پایگاه ارجاع شد که تیمی از ماموران پایگاه پنجم به طور ویژه شناسایی و دستگیری کلاهبردار و یا کلاهبرداران را در دستور کار قرار دادند.
وی گفت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که زمینه فعالیت شرکت موصوف خرید و تولید رنگ صنعتی است و مدیرعامل شرکت با همکاری همدستش و ۲ تن از اعضاء خانواده اش به بهانه اعزام نیروی کار به کشور قطر مبالغ مختلفی را از مال باختگان دریافت کرده که نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.
سرهنگ دولت خواه با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که مدیر عامل شرکت وجوه دریافتی را به حساب همسر و مادر همسرش واریز کرده است، ادامه داد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی برای دستگیری متهمان اعزام و ماموران موفق شدند در چند عملیات مجزا و هماهنگ هر ۴ متهم را دستگیر کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه تا کنون ۳۰۰ تن از مال باختگان شناسایی شده اند، افزود: هر ۴ متهم با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , حمل و نقل , خبر داغ
ارسال دیدگاه