وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اقتصادی » وزیر صنعت: پیش‌فروش خودرو تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۱
 کد خبر: 37665
 106 بازدید

وزیر صنعت: پیش‌فروش خودرو تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: هر گونه افزایش قیمت جدید برای پیش‌‌فروش‌ها و فروش‌های آتی خواهد بود.

وزیر صنعت: پیش‌فروش خودرو تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست
 رضا رحمانی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت برای آن دسته از پیش‌‌‌فروش‌هایی که دارای تاریخ تحویل در قرارداد شهریور تا دی ماه ۹۷ بوده‌اند، نیز شامل می‌شود یا نه؟ گفت: با این تفسیری که گفتم، افزایش قیمت شامل آنها نمی‌شود؛ در صورتی که قیمت خودرو یا تاریخ تحویل قطعی در قرارداد قید شده باشد، ملاک همان خواهد بود.
وی با تاکید بر اجرای دقیق ماده ۴ آیین‌‌‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌‌‌کنندگان گفت: همان طور که پیش از این بارها عرض کرده‌ام، همه باید به تعهداتشان پایبند باشند و اگر از این تعهد عدول کنند، سازمان حمایت در دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان برخورد نظارتی را اعمال خواهد کرد.
وزیر صنعت درباره ضرر و زیان خودروسازان از این مساله نیز تصریح کرد: همانگونه که پیش از این اعلام کرده‌ام، در عمل به تعهدات حساس هستیم و هیچ مماشاتی با خودروسازان نخواهیم داشت، زیرا با قرارداد قطعی خرید کرده‌اند و همه باید به این تعهد پایبند باشند.
رحمانی افزود: در هر موضوعی وقتی قولی به مردم می‌دهیم باید به آن عمل کنیم؛ وقتی خودروسازان در پیش‌‌فروش‌های عادی خود به مردم تعهد داده‌اند که قیمت مطابق زمان تحویل مندرج در قرارداد محاسبه می شود، باید به آن پایبند باشند.
وی ادامه داد: خریداران به برخی شایعات و خبرهای غیرموثق توجه نکنند؛ زیرا خودروسازان مکلف به تعهدات قبلی قیمت و زمان تحویل هستند.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , خبر داغ , صنعت،معدن و تجارت
ارسال دیدگاه