وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» بین الملل » هیأت سازمان ملل برای بررسی قتل خاشقچی به ترکیه می‌رود
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۲۱:۵۵
 کد خبر: 37261
 116 بازدید

هیأت سازمان ملل برای بررسی قتل خاشقچی به ترکیه می‌رود

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اعدام‌های فراقانونی هفته آینده برای بررسی ابعاد پرونده قتل «جمال خاشقچی» به ترکیه می‌رود.

هیأت سازمان ملل برای بررسی قتل خاشقچی به ترکیه می‌رود

«آگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور «اعدام‌های فراقانونی، خودسرانه و شتابزده» روز پنج‌شنبه گفت برای پیش بردن «تحقیقات مستقل بین‌المللی» در مورد قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، هفته آینده به ترکیه سفر می‌کند.

کالامارد در بیانیه‌ای که در اختیار خبرگزاری «رویترز» قرار گرفته، گفته است که او در جریان این سفر که روزهای ۲۸ ژانویه تا ۳ فوریه (۸ تا ۱۳ بهمن) انجام می‌شود، گام‌هایی که دولت ترکیه در جهت روشن شدن «ماهیت قتل و میزان نقش افراد و دولت‌ها در این قتل» برداشته است را بررسی می‌کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «یافته‌ها و توصیه‌های من در جلسه ژوئن سال ۲۰۱۹ به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد گزارش خواهد شد.»

خاشقچی از منتقدان رسانه‌ای «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی بود که مهر ماه امسال در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسیده و تکه تکه شد. با گذشت چند ماه از قتل این روزنامه‌نگار و با وجود ارتباط نزدیک تیم ترور خاشقچی با ولی‌عهد سعودی، مقام‌های عربستانی اطلاع بن سلمان از این قتل را منکر شده‌اند.

مقام‌های دولت ترکیه می‌گویند با وجود تعهد ظاهری ریاض به تحقیق در مورد این پرونده، دادستان سعودی هیچ‌گونه همکاری‌ای با تیم تحقیق نداشته و اجازه بازجویی از متهمان این پرونده را نیز نداده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه