وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۱۶
» اقتصادی » بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال تابستان سال آینده
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۹
 کد خبر: 37191
 108 بازدید

بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال تابستان سال آینده

وزیر راه و شهرسازی از آماده سازی منطقه یک ‌آزادراه تهران-شمال برای بهره‌برداری در تابستان ۹۸ خبر داد.

بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال تابستان سال آینده

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درجریان بازدید از آزادره تهران-شمال در جمع خبرنگاران از آماده‌سازی قطعه یک آزادراه تهران-شمال برای بهره‌برداری در تابستان ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: امروز از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر به همراه رئیس بنیاد مستضعفان و سایر مسئولان و دست اندرکاران این پروژه به عنوان یک پروژه فاخر مهندسی عمران کشور بازدید شد.

وی افزود: تمامی فناوری‌های روز جهان در این پروژه استفاده شده و عملیات اجرایی به صورت مشترک بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان و همچین پیمانکاران داخلی به صورت هماهنگ و یکپارچه اجرا می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: علاوه بر در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، باید اقدامات باقی مانده بر اساس استانداردها انجام شود.

به گفته وزیر راه وشهرسازی بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و ۲۰ دقیقه‌ای زمان تا سه‌راهی شهرستانک می‌شود.

وی با اشاره به عوامل تاثیرگذار و طولانی شدن مدت اجرای آزادراه تهران-شمال بیان کرد: عوامل رکود زیادی بر این پروژه تحمیل شد و معارضین متعددی بر این پروژه وجود داشت، از طرفی آزادراه تهران-شمال در سنوات گذشته در اولویت پروژه‌های عمرانی دولت قرار نداشت، بلکه در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ یک دوره فعالیت چشم‌گیر صورت گرفت که منجربه احداث و بهره‌برداری از منطقه ۴ شد، اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی بر روی منطقه یک و ۲ بدون وقفه از سال ۱۳۹۳ شکل گرفت که با مشاهده روند اجرایی پروژه هیچ یک از نقاط تعطیل نبوده است.

اسلامی با اشاره به مناطق ۲ و ۳ آزادراه تهران-شمال گفت: این ۲ منطقه از پل‌ها و تونل‌های بزرگ و متعددی تشکیل شده است و در راستای احداث آن‌ها در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران هستیم که براساس پیش‌بینی‌های انجام شده که ۴ سال زمان و ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه