وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اجتماعی » ۱۰ کشور ارزان دنیا برای سفر با کوله‌پشتی ؛ ایران و ونزوئلا در صدر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۵
 کد خبر: 37084
 83 بازدید

۱۰ کشور ارزان دنیا برای سفر با کوله‌پشتی ؛ ایران و ونزوئلا در صدر

ویل هاتون، نویسنده گردشگری ایرلندی که پیش‌از این، تجربه سفرش به ایران را در قالب یک راهنمای سفر جامع منتشر کرده بود، به‌تازگی در فهرستی از ۱۵ کشور ارزان برای سفر، ایران را در رتبه اول گذاشته است.

۱۰ کشور ارزان دنیا برای سفر با کوله‌پشتی ؛ ایران و ونزوئلا در صدر
ویل هاتون، نویسنده و جهانگرد ایرلندی وبگاه گردشگری The Broke Backpacker است که تاکنون بیش‌از ۱۰۰ کشور را با کوله‌پشتی سفر کرده است آگوست ۲۰۱۸ «راهنمای ۲۰۱۸ سفر با کوله‌پشتی به ایران» را منتشر کرد.
اکنون با آغاز سال ۲۰۱۹ در وبگاهش، ۱۰ کشور ارزان را رده‌بندی کرده است که در آنها با حداقل ۱۰ تا ۱۵ دلار در روز می‌توان با کوله‌پشتی سفر کرد.
هاتون در این رده‌بندی، ایران را در رتبه نخست قرار می‌دهد و می‌نویسد: «یکی از ارزان‌ترین مقصدها برای سفر، ایران است. سفر با کوله‌پشتی در ایران به‌راستی تجربه شگفت‌انگیزی است و ایران احتمالا آسان‌ترین کشور در کل دنیا برای گرفتن سواری مجانی (هیچهایک) است؛ شما اغلب به خانه‌های مردم دعوت می‌شوید و بنابراین، حتی به‌ندرت برای جای خواب هزینه می‌کنید.»
این جهانگرد ادامه می‌دهد: «ایران کشوری است که به‌ دلیل توصیفاتی که از آن در رسانه‌ها می‌شود و بعضی از آنها به‌طور مداوم خشم من را برمی‌انگیزند، اغلب به‌ خوبی درک نمی‌شود. من حدود ۶ ماه در ایران بودم و در مجموع چهار بار بین سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از آنجا بازدید کردم. همسرم ایرانی است و من کمی فارسی حرف می‌زنم و به‌ شدت با این کشور شگفت‌انگیز احساس نزدیکی می‌کنم. ایران یکی از ارزان‌ترین کشورها در جهان برای بازدید و بهشت افرادی است که با کوله‌پشتی سفر می‌کنند.»
نویسنده وبگاه The Broke Backpacker توضیح می‌دهد: «با معماری باشکوه اسلامی، مهمان‌نوازی افسانه‌ای و جزیره زیبای هرمز، اینجا کشوری است که شما را مشتاق می‌کند هربار به آن برگردید.»
ویل هاتون درباره بودجه سفر به ایران می‌نویسد: «سفر با کوله‌پشتی در ایران به‌ راستی تجربه شگفت‌انگیزی است و یکی از بهترین مقصدهای گردشگری از نظر بودجه سفر است. اگر شما سواری مجانی گرفتن را دوست دارید می‌توانید اینجا زیر ۱۰ دلار در روز هزینه کنید.»
به‌گزارش چمدان، هفته گذشته روزنامه نیویورک‌تایمز، ایران را در فهرست بهترین مقصدهای گردشگری جهان برای سال ۲۰۱۹ به گردشگران آمریکایی پیشنهاد کرد.
این روزنامه آمریکایی در حالی ایران را برای سفر به شهروندان کشورش پیشنهاد می‌دهد که وزارت امورخارجه آمریکا به‌تازگی ایران را در سطح ۴ ایمنی قرار داده و به‌ شهروندان آمریکایی توصیه کرده است نباید به کشورمان سفر کنند.[فهرست کشورهایی که از نظر آمریکا برای سفر ناامن هستند ]
هرچند ایران در هیچ‌یک از دسته‌بندی‌های خطر معرفی‌شده در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا قرار ندارد و تنها دلیلی که در این وبگاه برای قرارگرفتن ایران در سطح ۴ ذکر شده «خطر دستگیری و بازداشت غیرقانونی شهروندان آمریکایی به‌ویژه شهروندان دو تابعیتی» است.
براساس سه رده‌بندی مختلف شاخص رقابت‌پذیری سفر و گردشگری، رده‌بندی گزارش جهانی خطر و اینترنشنال SOS ایران در شمار ایمن‌ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است.
۱۰ کشور ارزان برای سفر با کوله‌پشتی
هاتون در ادامه فهرستی از ۱۰ کشور ارزان برای سفر با هزینه ۱۰ تا ۱۵ دلار در روز را منتشر کرده است:
ایران
ونزوئلا
نیکاراگوئه
کامبوج
پاکستان
اروپای شرقی
هند
بولیوی
ترکیه
فیلیپین

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , گردشگری
ارسال دیدگاه