وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۱۶
» اجتماعی » برای لاغری بیشتر حین ورزش آب بنوشید
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۹:۵۴
 کد خبر: 36530
 76 بازدید

برای لاغری بیشتر حین ورزش آب بنوشید

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران معتقد است: اگر به دنبال کاهش سریع وزن از طریق ورزش هستید، در کنار تمرینات هوازی، تمرینات مقاومتی همانند کار با وزنه را نیز انجام دهید و از نوشیدن آب غافل نشوید.

برای لاغری بیشتر حین ورزش آب بنوشید

حسین سعادت مهر افزود: برای لاغری سریع با ورزش ۵ جلسه در هفته به مدت ۶۰ دقیقه به تمرینات هوازی بپردازید و در کنار تمرینات هوازی تمرینات مقاومتی همانند کار با وزنه را نیز دنبال کنید.

وی گفت: خیلی افراد تصمیم به کاهش وزن از طریق ورزش می‌کنند ولی به دلیل رعایت نکردن برخی اصول سبب می‌شود تا خیلی زود ورزش را رها کرده یا حتی در شرایطی بدتر از قبل قرار بگیرند. بنابراین کسانی که قصد کاهش وزن از طریق ورزش را دارند قبل از شروع فعالیت‌های ورزشی بهتر است در رژیم غذایی خود تجدیدنظر و از مواد غذایی سالم با کالری متناسب بدن خون استفاده کنند.

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران تصریح کرد: انتخاب رشته ورزشی مناسب برای ادامه فعالیت ورزشی اهمیت زیادی دارد. بنابراین برای شروع کار بهتر است با یک مشاور ورزشی یا مربی کارآزموده مشورت کنید. ورزشی را انتخاب کنید که با هدف شما همگام و به آن علاقه مند باشید.

سعادت‌مهر اضافه کرد: ورزش را آهسته شروع کنید و کم کم به شدت و زمان آن بیفزایید و از جلسات اول به انجام تمرینات سختی بدنی نپردازید، زیرا باعث آسیب دیدگی می‌شود و در نتیجه بعد از مدتی مجبور می‌شوید ورزش را رها کنید. بنابراین قبل از شروع ورزش از مربی بخواهید وضعیت بدنی شما را بررسی کند، زیرا افرادی که اضافه وزن دارند معمولا یک سری ناهنجاری های اسکلتی مثل لوردوز کمری در آنها شایع است که انجام برخی تمرینات باعث بدتر شدن این عارضه و کمردردهای شدید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از لباس مناسب در هنگام ورزش و همچنین پوشیدن کفش استاندارد باعث پیشگیری از آسیب دیدگی و افزایش کارایی خواهد شد. همچنین برای چربی سوزی، افزایش کارایی و توان سعی کنید حتما قبل، حین و بعد از ورزش آب بنوشید. نوشیدن آب در طول روز تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد. برخی وقت‌ها افراد برای کاهش چربی های شکم در هنگام ورزش پلاستیک به دور شکم خود می بندند یا از لباس های گرم و گن های لاغری استفاده می کنند تا عرق بیشتری بریزند و لاغر تر شوند که این کار نه تنها باعث لاغری نمی‌شود، حتی می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران افزود: انجام انواع تمرینات شکم مثل درازنشست، مسگری و…تاثیری در کاهش چربی های شکم ندارند و باعث تقویت و زیبایی این عضلات خواهند شد. پس به منظور کاهش چربی شکم این حرکات را انجام ندهید ولی انجام این حرکات می‌تواند بعد از کاهش وزن و از بین رفتن چربی های شکم، شکل ظاهری مناسبی برای شما ایجاد کند تا پوست شکم شل و افتاده نشود.

سعادت مهر در پایان گفت: برای کاهش وزن بهتر است از ورزشهایی همچون؛ دوچرخه سواری، شنا، دویدن، پیاده روی سریع، ایروبیک، طناب زدن و ورزش های توپی غافل نشوید و با کاهش مصرف فست‌فودها، استفاده از سبزی‌ها و میوه‌جات تازه، نوشیدن آب به مقدار فراوان و آهسته غذا خوردن به روند کاهش وزن سرعت بیشتری بدهید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه