وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» بانک و بیمه » تامین مالی ۳۴ درصدی از کل صادرات استان یزد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۴
 کد خبر: 35713
 15106 بازدید

توسط بانک توسعه صادرات ایران صورت گرفت

تامین مالی ۳۴ درصدی از کل صادرات استان یزد

رئیس بانک توسعه صادرات شعبه یزد گفت: این شعبه برای اولین بار اجرای خط اعتباری در قالب اعتبار خریدار با دریافت اعتبار اسنادی صادراتی از کشور روسیه را با هدف صادرات و تقویت بازار هدف صادراتی بر عهده گرفت.

تامین مالی ۳۴ درصدی از کل صادرات استان یزد
مجید غفوری منش در سی و چهارمین نشست تخصصی آشنایی با خدمات بانک توسعه صادرات با بیان این مطلب افزود: بر اساس آمار منتشر شده از سوی گمرک یزد، ارزش ریالی صادرات استان در سال گذشته بالغ بر ۱۸۰۰۰ میلیارد ریال بوده که با در نظر گرفتن جمع مصارف تسهیلاتی شعبه یزد به مبلغ ۶۱۰۰ میلیارد ریال، می توان گفت معادل ۳۴ درصد صادرات استان، تولید کنندگان و صادرکنندگان در قالب شرکت های دانش بنیان، شرکت های کوچک و متوسط، شرکت های بزرگ و بورسی و تجار، بصورت ارزی و ریالی از سوی این بانک تامین مالی شده اند.
غفوری منش برخی از طرح های بلندمدت تامین مالی شده در استان از سوی این شعبه را معرفی کرد و گفت: طرح های تولید آهن اسفنجی، تولید شمش فولادی و کربنی، تولید انواع کاشی و سرامیک، سازه های سبک بتنی و طرح های گردشگری و ساخت هتل را در مجموع به ارزش ۲۷۳ میلیون یورو انجام داده است.
به گفته رییس بانک توسعه صادرات یزد، این بانک در حوزه تسهیلات کوتاه مدت و سرمایه در گردش به منظور رونق تسهیلات و حمایت از تولید و حفظ اشتغال موجود، تسهیلاتی به صورت ارزی و ریالی ارائه داده است؛ تسهیلاتی بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ و ۱۳۰۰ میلیارد ریال در ۹ ماهه سال جاری پرداخت شده که نرخ های ترجیحی ۱۱ و ۱۴.۵ ریالی و ۶ درصد ارزی داشته اند.
وی در ادامه ارایه گزارش عملکرد بانک توسعه صادرات شعبه یزد گفت: خوشبختانه این شعبه توانسته در حوزه عملکردی در شش ماهه اول سال جاری از میان چهل شعبه بانک توسعه صادرات در سراسر کشور رتبه دوم و بالاترین مبلغ عملکرد را در هشت ماهه سال جاری، بین شعب بانک در حوزه حواله های ارزی(صادره و وارده) کسب کند.
غفوری منش نسبت مطالبات غیرجاری شعبه یزد را کمتر از ۵ درصد اعلام کرد و گفت: با این حساب شعبه یزد در لیست پنج شعبه برتر بانک از لحاظ سهم مانده تسهیلات قرار گرفته است.
مجید غفوری منش، جمع منابع شعبه را در آبان ماه سال جاری، ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: جمع مصارف شعبه ۶۱۰۰ میلیارد ریال بوده است؛ به عبارتی این شعبه بیش از یازده برابر منابع مشتریان و صادرکنندگان خود، مصرف تسهیلاتی داشته است.
غفوری منش با تاکید بر اینکه امید است این بانک مامن و پشتیبان تجار، بازرگانان و صادرکنندگان واقع شود به این منظور تمام توان خود را برای تعامل نزدیکتر با نهادها، سازمان ها و ادارات ذیربط به کار می بندیم.
وی اگزیم بانک ایران را تنها متولی صیانت از صادرات کشور معرفی کرد و گفت: این بانک بعنوان متولی و مجری سیاست های دولت در امر تامین مالی و تسهیل صادرات کشور و گسترش مبادلات تجاری بین المللی، تلاش دارد تا با اتکا به نیروی انسانی متخصص، استفاده از سرمایه دولت و سایر منابع مالی و بهره گیری از استانداردها، روش ها و فناوری های نوین بانکداری، انواع خدمات بانکی و بیمه ای را به صادرکنندگان کالا و خدمات ارائه می دهد.
رئیس بانک توسعه صادرات شعبه یزد، هدف از برگزاری نشست تخصصی آشنایی با خدمات بانک توسعه صادرات ایران را تعامل نزدیک و موثر با مشتریان و فعالان اقتصادی به منظور شناسایی خواستها و نیازهای آنها و تلاش در جهت رفع این مشکلات، و حمایت بیش از پیش از توسعه صادرات غیرنفتی و تبع آن رشد اقتصادی عنوان کرد و گفت: تعامل دوطرفه با صادرکنندگان و فعالان اقتصادی به عنوان رویکرد ویژه بانک توسعه صادرات به شمار می رود که یکی از بسترهای دستیابی به این هدف برگزاری نشست های مستمر با مشتریان است.
به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز سی و چهارمین نشست تخصصی آشنایی با خدمات بانک توسعه صادرات ایران از سوی مدیریت امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران شعبه یزد با حضور صادرکنندگان استان و کارشناسانی از مدیریت های مختلف بانک توسعه صادرات در شهر یزد برگزار شد.

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه