وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» بانک و بیمه » عضو هیات مدیره بانک کشاورزی تشریح کرد: عملکرد بانک در حوزه نظارت، فروش اموال مازاد و بیمه محصولات کشاورزی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۴
 کد خبر: 35482
 56 بازدید

عضو هیات مدیره بانک کشاورزی تشریح کرد: عملکرد بانک در حوزه نظارت، فروش اموال مازاد و بیمه محصولات کشاورزی

داور ماهی کار عضو هیات مدیره بانک کشاورزی روز یکشنبه 23 دی ماه سال جاری در جلسه تشریح عملکرد بانک که با حضور دکتر عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی  و دکتر عباس مرادپور مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه این وزارتخانه و هیات همراه، مشاوران ،  اعضای هیات مدیره و مدیران امور بانک کشاورزی در محل ساختمان مرکزی این بانک در تهران برگزار شد، به تشریح عملکرد بانک در حوزه نظارت، فروش اموال مازاد و بیمه محصولات کشاورزی پرداخت و آن را در بسیاری از شاخص ها در بین سیستم بانکی کشور منحصر به فرد دانست.

عضو هیات مدیره بانک کشاورزی تشریح کرد: عملکرد بانک در حوزه نظارت، فروش اموال مازاد و بیمه محصولات کشاورزی
به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، ماهی کار  با اشاره به نقش موثر این بانک در رونق اقتصاد کشاورزی در سال های قبل و بعد از انقلاب اسلامی،  اظهار داشت: بانک کشاورزی قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در اجرای اصلاحات ارضی و برنامه های توسعه ای نقش موثری داشت به طوری که در برنامه چهارم قبل انقلاب ۲۰ درصد از نرخ رشد ۵.۳ درصدی به واسطه سرمایه گذاری های بانک کشاورزی محقق شده است و می توان گفت که بانک کشاورزی موتور محرکه بخش کشاورزی است.
وی افزود:  بعد از انقلاب شکوه مند اسلامی، بانک نه تنها به عنوان یک نهاد مالی، بلکه مشاور و مشوق صاحبان سرمایه در بخش کشاورزی بوده ضمن این که مفتخر است با ۷۹ درصد تحصیل کردگان دانشگاهی در قیاس با ۵۹ درصد متوسط نظام بانکی دولتی و حداقل تخلف نظام بانکی که ۰.۰۰۰۱۲ نسبت سوء استفاده به مجموع دارایی بانک است، توانسته است در حلقه های مختلف زنجیره ارزش سرمایه گذاری کرده و در تبدیل کشاورزی معیشتی به کشاورزی تجاری مؤثر واقع شود.
عضو هیات مدیره بانک کشاورزی با بیان این که، این بانک در راستای کنترل های داخلی توانسته است به نحو احسن از توان بخش خصوصی استفاده کند گفت : بانک کشاورزی در این مسیر از سیستم بازرسی از راه دور و همچنین از شبکه پویای بازرسی استفاده کرده  و حسب تقسیم بندی شعب در ناحیه نرمال، هشدار و ناحیه خطر ، برنامه های عدیده ای را در دستور کار دارد.
وی تصریح کرد: بانک کشاورزی اولین بانک در نظام بانکی کشور است که به صورت آنلاین ۷۹ نوع گزارش روزانه از عملکرد شعب در سطح کشور دریافت می کند و شبکه پویای بازرسی مشتمل بر نرم افزاری متشکل از ۶ نوع نرم افزار بازرسی و نظارت بر تمام موارد مربوط به شعب است که به صورت ماهانه گزارشات خود را ارسال می کند.
ماهی کار در ادامه سخنان خود  با اشاره به بهینه سازی شبکه شعب در سال جاری گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و پی گیری های به عمل آمده تاکنون توانسته ایم ۱۴۰ درصد از تعهدات خودمان را پوشش دهیم.
وی با اعلام این که تعدادی از طرح های بانک کشاورزی در راستای ارائه خدمت به مشتریان به صورت اختصاصی بوده و در اداره ثبت شرکت ها به نام بانک کشاورزی به ثبت رسیده است ، افزود: بانک کشاورزی سالانه با اجرای طرح ناظرین ویژه با مشارکت ۱۵۰۰ نفر از همکاران شاغل و بازنشسته و مشتریان و سازمان های مرتبط با بخش کشاورزی بخش عمده ای از کاستی ها و کمبودهای احتمالی شعب را پی گیری کرده و در مسیر خدمت رسانی به مشتریان برطرف می کند
عضو هیئت مدیره بانک گفت: در سال جاری ۲۹۸۰۰ نفر از مشتریان در نظرسنجی طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع شرکت کردند و بانک پس از جمع بندی موارد مطروح اقدام شایسته ای را در مسیر رضایت مشتری به عمل آورده است.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد بانک در خصوص تعیین تکلیف املاک تملیکی و واگذاری دارایی های غیر ضروری گفت: در مجموع با تحقق بیش از تعهدات بانکی در سه سال گذشته توانسته ایم مقام دوم نظام بانکی دولتی را به خود اختصاص دهیم.
ماهی کار  درباره شاخص های حوزه مبارزه با پولشویی گفت: بانک کشاورزی در جمیع شاخص ها در این خصوص رتبه اول نظام بانکی دولتی را بر مبنای عملکرد سال ۱۳۹۶ به خود اختصاص داده است.
وی در پایان با اشاره به عملکرد بیمه محصولات کشاورزی گفت: در شرایط فعلی ۸۹ محصول در قالب ۱۵۲ مورد بیمه ای تحت پوشش قرار گرفته و بیش از ۱.۵ میلیون بیمه گذار از امکانات بانک و مساعدت های آن به عنوان کارگزار صندوق بیمه کشاورزی بهره مند می شوند.
شایان ذکر است در این نشست، روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره و مدیران امور نیز به تشریح ماموریت، راهبردها، استراتژی و چالش های بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۷ و ارائه گزارش عملکرد بانک در حوزه های مختلف در سال جاری و مقایسه آن با سال های گذشته پرداختند.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه