وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اجتماعی » با ورود سامانه جدید بارشی، بارش ها در ۱۶ استان کشور تداوم خواهد داشت
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۹:۴۱
 کد خبر: 35407
 15214 بازدید

با ورود سامانه جدید بارشی، بارش ها در ۱۶ استان کشور تداوم خواهد داشت

سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز چهارشنبه از تداوم بارش برف و باران برای ۱۶ استان خبر داد و نسبت به افت شدید دما در روزهای پایانی هفته هشدار داد.

با ورود سامانه جدید بارشی، بارش ها در ۱۶ استان کشور تداوم خواهد داشت
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور شدت بارش برف و باران امروز دوشنبه ۲۴ دیماه ۹۷ مربوط به  استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز در شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران است.
در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف و در مناطق جنوب‌غرب کشور در شرق خوزستان و شمال بوشهر بارش همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده است. از بعدازظهر امروز با کاهش فعالیت سامانه در غرب و شمال غرب کشور گستره فعالیت این سامانه دامنه‌های جنوبی البرز شرقی در استان‌های سمنان، گلستان، شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر را در برمی‌گیرد و تا ظهر سه‌شنبه خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب استان‌های فارس و اصفهان بارش باران و برف ادامه خواهد داشت.
این سامانه بعدازظهر فردا از نوار شرقی کشور خارج شده و  سامانه بارشی دیگری روز چهارشنبه از غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود. بر این اساس سامانه مذکور باعث بارش برف و باران در مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز خواهد شد و در روزهای پایانی هفته جاری افت قابل ملاحظه دما در غالب نقاط کشور به‌خصوص در نیمه شمالی کشور روی می‌دهد.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ
ارسال دیدگاه