وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۷
» بانک و بیمه » سه شنبه های بدون خودرو با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهر همدان کلید می خورد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۳
 کد خبر: 35307
 667 بازدید

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری همدان:

سه شنبه های بدون خودرو با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهر همدان کلید می خورد

صباغی رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان گفت: سه شنبه هاي بدون خودرو در راستاي فرهنگ سازي مناسب براي کاهش آلايندگي ها، افزايش سلامت شهروندان و نيز بهره مندي از فوايد دوچرخه سواري با حمايت بانک قرض الحسنه مهر ايران در شهر همدان اجرا مي شود.

سه شنبه های بدون خودرو با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهر همدان کلید می خورد

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، صباغی در جمع اعضای سازمان حمل و نقل و ترافیک، نماینده اداره ورزش و جوانان، نماینده نیروی انتظامی و امور فرهنگی شورای شهر همدان اظهار داشت: مقدمات سه‌شنبه‌های بدون خودرو باهدف استفاده کمتر از خودروهای شخصی و استفاده بیشتر شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و همچنین ترویج فرهنگ دوچرخه سواری با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در مرحله اجرا است.
وی افزود: این طرح با اهدافی نظیر ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی در شهروندان و در راستای توسعه شهر سالم، کاهش تردد خودروهای تک‌سرنشین و افزایش ظرفیت تردد خودروهای عمومی برای اولین بار در شهر همدان به اجرا درمی آید.
صباغی ادامه داد: در کنار سلامتی که بزرگ‌ترین هدیه دوچرخه‌سواری به فرد است؛ این ورزش یک جایگزین عالی برای استفاده از ماشین و رانندگی است و همین امر تاکید می کند که نگاهمان را به سمت راه‌های درستی معطوف کنیم که منجر به آغاز بهره مندی از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه شود.
وی بابیان اینکه همدان پتانسیل خوبی در ورود دوچرخه به سیستم ناوگان حمل‌ونقل عمومی دارد، بیان کرد: ایجاد مسیرهای کارشناسی شده عبور دوچرخه سوار می تواند فرصت مناسبی برای ایجاد ایستگاه‌های دوچرخه‌ سواری باشد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه