وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اجتماعی » تهران برفی می شود
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۴:۱۶
 کد خبر: 33746
 267 بازدید

تهران برفی می شود

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهد داشت اما فردا موج بارشی جدیدی از سمت جنوب غرب وارد می شود که به تدریج مناطق مختلف کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

تهران برفی می شود

فریبا گودرزی افزود: امروز شمال غرب تا حدودی بارش خواهد داشت اما تا ظهر هوای آن مناطق نیز صاف می شود.
وی اظهار داشت: با ورود موج بارشی جدید از جنوب غرب به تدریج غرب، دامنه های جنوبی البرز ، استان هایی مانند قزوین، البرز، تهران و برخی از مناطق مرکزی را در بر می گیرد که بارش باران و برف را در این مناطق به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: پنج شنبه این سامانه تقویت می شود و دامنه فعالیت آن شمال غرب، دامنه های البرز مرکزی، استان بوشهر و تا شمال فارس گسترش می یابد و برخی از مناطق شرق کشور را در بر می گیرد.
گودرزی گفت: روز پنج شنبه به علت ریزش هوای سرد بارش ها در سواحل خزر آغاز می شود که بر این اساس سواحل و شمال شرق کشور بارش خواهد داشت.
وی افزود: این موج جنوبی پنج شنبه تقویت می شود و تا مرکز و شرق گسترش می یابد و شمال هم با نفوذ آن سامانه پرفشار بارش ها شروع می شود در واقع پنج شنبه در بیشتر مناطق کشور بارندگی داریم.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پنج شنبه شدت بارش ها در شمال خوزستان ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلیویه و بویراحمد، مرکزی، جنوب همدان و البرز خواهد بود.
وی اظهار داشت: در این روز برای دامنه های البرز و زاگرس به علت بارش برف لغزندگی جاده های کوهستانی ، مه آلوده بودن و کاهش دید پیش بینی شده است و در جنوب کشور مانند خوزستان و شمال بوشهر رگبار و رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطخ آب رودخانه ها همراه خواهد بود.
به گفته وی، از بعدازظهر چهارشنبه تا پنج شنبه غرب خلیج فارس مواج است.

احتمال بارش برف در تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران امروز گاهی وزش باد خواهد داشت و از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنج شنبه شرایط برای بارش باران و برف فراهم می شود، هوا نیز از چهارشنبه تا جمعه در سطح استان تهران ۳ تا ۴درجه سردتر می شود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۳ درجه بود و بیشینه امروز آن به ۱۱ درجه می رسد.
گودرزی گفت: زرآباد در سیستان و بلوچستان و میناب با ۲۸ درجه بالای صفر و زرینه در استان کردستان ۱۲ درجه زیر صفر و شهر کرد ۱۰ درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ
ارسال دیدگاه