وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اقتصاد کلان » گسترش تولید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت های اقتصادی استان فارس را ارتقاء می دهد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۸:۲۲
 کد خبر: 33676
 183 بازدید

گسترش تولید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت های اقتصادی استان فارس را ارتقاء می دهد

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و هیات همراه به منظور بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و حضور […]

گسترش تولید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت های اقتصادی استان فارس را ارتقاء می دهد
مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و هیات همراه به منظور بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و حضور در «نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» به این منطقه ویژه اقتصادی سفر کرد.

به گزارش  پایگاه خبری تدبیرتازه نیوز به نقل از فرینا، مرتضی بانک در این بازدید منطقه ویژه اقتصادی شیراز را از مناطق فعال در حوزه صنعت در کشور عنوان کرد و گفت: بسیار خوشحالم فرصتی فراهم شد که به منطقه ویژه شیراز سفر کنم، این منطقه ویژه اقتصادی با ۵۳ واحد تولیدی کوچک و متوسط از جمله مناطق فعال در حوزه صنعتی در کشور است.
وی در خصوص عملکرد این منطقه نیز افزود: عملکرد منطقه ویژه اقتصادی شیراز در حوزه صنعت خوب بوده و می تواند یک مجموعه صنعتی مهم در استان تلقی شود.
مشاور رییس جمهور به واحد تولیدکننده ورق آلومینیوم و شرکت تولیدکننده لوازم آرایشی و بهداشتی در منطقه اشاره کرد و گفت: این بازدید فرصت خوبی بود که از نزدیک با فعالیت ها، پیشرفت های واحدهای تولیدی در این منطقه آشنا شویم. در این مجموعه منطقه ویژه ۳ هزار نفر اشتغال ایجاد شده که با فعال شدن  واحدهای در حال ساخت این رقم افزایش خواهد داشت.
مرتضی بانک در مورد ثبت سفارش کالاهای اولیه و کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی در منطقه افزود: با مصوبه اخیر دولت برای رونق تولید در مناطق آزاد و سرزمین اصلی، ورود کالاهای مواد اولیه و قطعات یدکی بدون ثبت سفارش انجام می شود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مجموع کل صادرات یکساله در مناطق ویژه اقتصادی کشور را بالغ بر ۲۲ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در مجموع ۱۸۵ هزار نفر در مناطق ویژه اقتصادی مشغول به کار هستند. هم چنین تعداد ۵۳۰ واحد تولیدی فعال، ۴۹۸ واحد خدماتی و ۳۵۰ واحد تولیدی در حال ساخت با ۲.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری داخلی در مناطق ویژه اقتصادی کشور وجود دارد.
گفتنی است، در ادامه این سفر یک روزه بازدیدی از شهر سلامت و نشستی نیز با فعالین اقتصادی و مجموعه مدیران تولیدی و صنعتی به منظور رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران استان برگزار می شود.


برچسب ها :
دسته بندی : اقتصاد کلان
ارسال دیدگاه