برای اینکه هیچ انتقادی از شما نشود فقط یک راه وجود دارد: هیچ کاری را انجام ندهید، هیچ چیز نگویید و هیچکس نشوید. اَرسطو
۱۳۹۸/۵/۲
» تله تایپ » گل لاله‌ای که تا آسمان لندن بالا می‌رود
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۷ - ۱۳:۳۳
 کد خبر: 33426
 201 بازدید

گل لاله‌ای که تا آسمان لندن بالا می‌رود

برجی به نام تولیپ که ساختمانی 305 متری و به شکل گل لاله است قرار است تا سال 2025 به بلندترین چشم‌انداز 360 درجه شهر لندن تبدیل شود.

گل لاله‌ای که تا آسمان لندن بالا می‌رود

طرح ساختمان برج بتنی‌شیشه‌ای The Tulip (به‌معنی گل لاله) از سوی شرکت معماری فاستر و شرکا کلید خورد.

سِر نورمن فاستر، موسس این شرکت معماری درباره ویژگی‌های این آسمانخراش ۳۰۵ متری می‌گوید: «این ساختمان شبیه به غنچه گل لاله است که روی ساقه‌ای ۲۴۰ متری قرار می‌گیرد.»

در این برج، علاوه‌بر طبقات اداری ۸ طبقه برای فعالیت‌های تفریحی شامل رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های با چشم‌انداز ۳۶۰ درجه و همچنین یک «کلاس درس در آسمان» هم در نظر گرفته شده است.

بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند از مزایای امکانات تعاملی کلاس درس در آسمان برای آشنایی با تاریخ لندن بهره‌مند شوند. به‌خصوص دانش‌آموزان می‌توانند امکانات آموزش مبتنی بر فناوری‌های برتر این کلاس را به‌کار گیرند. براساس این طرح، سالانه ۲۰هزار دانش‌آموز مدارس دولتی انگلیس می‌توانند از این امکانات به‌صورت رایگان استفاده کنند.

هرچند این برج چند متر از برج ۳۰۹ متری شارد که بلندترین برج لندن است کوتاه‌تر است اما طراحان آن می‌گویند که سکوی چشم‌انداز تولیپ بلندتر از شارد است.

در سال ۲۰۱۴ بیش‌از ۷۰۰میلیون پوند برای ساخت برج لاله در نظر گرفته شد و اگر این ساختمان بتواند مجوزهای لازم را به‌موقع دریافت کند عملیات ساخت آن از ابتدای سال ۲۰۲۰ آغاز و در سال ۲۰۲۵ افتتاح خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود این برج سالانه یک میلیون بازدیدکننده را جذب کند و به یکی از جاذبه‌های گردشگری مدرن لندن تبدیل شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , مطالب خواندنی , گردشگری
ارسال دیدگاه