وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اقتصادی » هند به نفت ایران پشت نمی کند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۶ - ۱۸:۴۴
 کد خبر: 33355
 158 بازدید

هند به نفت ایران پشت نمی کند

یک مقام دولتی هند در مصاحبه با روزنامه هند تایمز گفت که به ‌رغم آن که در سال 2018 به میزان سه میلیارد دلار نفت و گاز از آمریکا وارده کرده‌ایم اما این واردات به معنای تصمیم دهلی نو برای متوقف خرید نفت از ایران نیست.

هند به نفت ایران پشت نمی کند

این نشریه هندی بدون اشاره به نام و عنوان مقامی که با آن مصاحبه کرده ، نوشته است که دهلی نو برای ایجاد تعادل در تراز تجاری خود در سال ۲۰۱۸ این مقدار نفت و گاز را از آمریکا وارد کرد.

مقام هندی به روزنامه محلی گفت که ما کسری تجاری خود با آمریکا را در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبلش کاهش داده‌ایم و اکنون با خرید گاز از آمریکا سطح کسری تجارتمان تا حدود زیادی جبران شده است.

او تصریح می کند، با این اقدامات ، آمریکا هم اکنون باید تلاش‌های صادقانه ما را به رسمیت بشناسد و در پاسخ به واکنش دهلی نو بعد از اتمام مهلت شش ماهه هند برای معافیت از تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران به نیاز های هند توجه کند.

او افزوده است تا کنون تمدید معافیت هند در خرید نفت ایران مشخص نیست اما ما به ‌خوبی بر این موضوع واقف هستیم که ادامه واردات نفت از ایران برای منافع ملی و اقتصادی هند بسیار مهم است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصادی , انرژی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه