وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اسلایدر اصلی » ترامپ: با حضور در عراق حواسمان به ایران است
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۶ - ۱۸:۲۴
 کد خبر: 33341
 177 بازدید

ترامپ: با حضور در عراق حواسمان به ایران است

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در پایگاه نظامی الاسد عراق گفت نیروهای آمریکایی در عراق باقی می‌مانند تا از قدرت گرفتن مجدد داعش جلوگیری کنند و ایران را هم زیر نظر داشته باشند.

ترامپ: با حضور در عراق حواسمان به ایران است

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سفر غیرمنتظره خود به عراق که شب چهارشنبه انجام شد، گفت نیروهای آمریکایی در عراق باقی می‌مانند تا [فعالیت‌های] ایران را زیر نظر داشته باشند.

وی که در جمع نظامیان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار سخنرانی می‌کرد، با تاکید بر ادامه حضور نیروهای آمریکا در عراق گفت: «نیروهای آمریکایی از سوریه عقب‌نشینی می‌کنند اما ما حضور خود را در عراق حفظ خواهیم کرد تا ضمن حفاظت از منافع آمریکا از ظهور مجدد داعش جلوگیری کنیم و همچنین، ایران را هم تحت نظر داشته باشیم. ما [همه چیز] را تحت نظر خواهیم داشت.»

دونالد ترامپ همچنین در این سخنرانی بدون اشاره به نقش آشکار ایران و عراق در شکست گروه تروریستی داعش گفت: «وقتی من رئیس‌جمهور شدم، داعش بر عراق مسلط بود اما اکنون تنها چند نقطه کوچک قرمز (اشاره به مناطق تحت سیطره داعش) برروی نقشه وجود دارد!»

وی در ادامه‌ی اظهارات مبالغه‌آمیز خود برای روحیه دادن به نظامیان آمریکایی بار دیگر به بزرگنمایی توان نظامی آمریکا پرداخت و گفت: «هیچ دشمنی برروی زمین از نظر قدرت با ما برابری نمی‌کند. هیچکس از نظر تجهیزات نظامی حتی به ما نزدیک هم نیست. ما پیشرفته‌ترین تجیهزات نظامی را در جهان می‌سازیم: پیشرفته‌ترین موشک‌ها، پیشرفته‌ترین ناوها، پیشرفته‌ترین جنگنده‌ها و پیشرفته‌ترین از هر چیزی که نام آن را به زبان بیاورید.»

گفتنی است بازدید سرزده رئیس‌جمهور آمریکا از پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق با واکنش‌های منفی گسترده‌ای از سوی گروه‌های سیاسی عراق مواجه شده و تمامی آنها به صورت متفق‌القول، این سفر را به دلیل اینکه بدون اعلام قبلی انجام شده، نقض حاکمیت ملی عراق دانسته‌اند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه