وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» اجتماعی » ناجا: ۷۰ درصد زندانیان کشور مربوط به مواد مخدر است
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۱۱:۳۲
 کد خبر: 33091
 115 بازدید

ناجا: ۷۰ درصد زندانیان کشور مربوط به مواد مخدر است

جانشین فرمانده ناجا گفت: ۷۰ درصد زندانیان کشور مربوط به جرائم مرتبط با مواد مخدر است.

ناجا: ۷۰ درصد زندانیان کشور مربوط به مواد مخدر است

سردار اسکندر مومنی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم مبادله تفاهم نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان زندان ها در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی فشافویه طی سخنانی گفت: اردوگاه فشافویه ظرفیت نگهداری یک هزار و ۷۰۰ معتاد متجاهر را دارد، که این ظرفیت به ۵ هزار نفر خواهد رسید.

وی با اشاره به آمار زندانیان در کشور گفت: ۷۰ درصد زندانیان کشور مربوط به جرائمی هستند، که با مواد مخدر در ارتباط است و ۵۵ درصد طلاق‌ها نیز ناشی از مصرف مواد مخدر است و آسیب های خانمان سوز مواد مخدر به عنوان یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که همجواری با افغانستان یکی از معضلات مبارزه با این مواد افیونی است، گفت: تولید مواد ومخدر در افغانستان در ۲۰ سال اخیر ۵۰ برابر رشد داشته و از ۲۰۰ تن به ۱۰ هزار تن رسیده است.

جانشین فرماندهی ناجا ریشه بسیاری از جرایم عمومی در کشور از قتل و جنایت تا سرقت را نیز جرایم مواد مخدر دانست و گفت: اولویت ستاد جمع آوری، نگهداری، درمان، ساماندهی و بازپروری معتادان متجاهر در کوتاه مدت است.

وی از جمع اوری معتادان متجاهر و خیابانی تا پایان امسال از سراسر کشور خبر داد و گفت: این افراد سامان دهی می شوند و مطالبه همه مسئولان، مردم و افکار عمومی این است که با این پدیده علنی برخورد لازم را داشته باشند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ
ارسال دیدگاه