وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۷
» بین الملل » احتمال تعطیلی دولت آمریکا تا ۲۰۱۹
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۱:۲۷
 کد خبر: 32956
 247 بازدید

احتمال تعطیلی دولت آمریکا تا ۲۰۱۹

مدیر بودجه کاخ سفید اعلام کرد، تعطیلی بخشی از دولت آمریکا ممکن است تا سال ۲۰۱۹ و آغاز به کار کنگره جدید طول بکشد.

احتمال تعطیلی دولت آمریکا تا ۲۰۱۹

مایک مولوانی، مدیر بودجه کاخ سفید به شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» گفت: خیلی محتمل است که این تعطیلی تا بعد از ۲۸ دسامبر و آغاز به کار کنگره جدید ادامه پیدا کند.

وی افزود: وقتی شما رئیس‌جمهوری دارید که نمی‌خواهد با این مسأله کنار بیاید، وضعیت این‌طور است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که به خاطر بودجه، تعطیلات سال نو خود در فلوریدا را لغو کرده است، خواهان اختصاص پنج میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک است تا از ورود به گفته وی، «مهاجران غیرقانونی» به خاک آمریکا جلوگیری شود.

ساخت این دیوار از وعده‌های ترامپ در زمان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است.

دموکرات‌ها به شدت مخالف اختصاص این بودجه هستند و در غیاب توافق بر سر این مسأله، منابع مالی چندین نهاد دولتی از بامداد شنبه مسدود شده است.

در حالی که ترامپ و برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه نظیر لیندسی گراهام گفته‌اند که این دیوار باید ساخته شود، سناتور چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنا گفته است که «خبری از دیوار نیست».

مدیر بودجه کاخ سفید در بخش دیگری از اظهاراتش گفته که او منتظر شنیدن نظر چاک شومر درباره پیشنهاد جدید کاخ سفید درباره بودجه ساخت دیوار به منظور حل مشکل بودجه است.

وی حاضر نشد تا رقم دقیقی درباره پیشنهاد دولت ترامپ اعلام کند ولی گفت این رقم چیزی بین درخواست دولت یعنی پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار پیشنهادی دموکرات‌هاست.

این سومین تعطیلی دولت آمریکا ظرف یک سال گذشته است و این در حالی است که جمهوری‌خواهان حامی دولت دونالد ترامپ کنترل مجلس نمایندگان و سنای آمریکا را به دست دارند. دموکرات‌ها از روز سوم ژانویه اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار خواهند داشت.

احتمال نمی‌رود توافق بر سر بودجه برای پایان دادن به تعطیلی دولت تا بعد از تعطیلات کریسمس در هفته جاری حاصل شود.

پیشتر دونالد ترامپ در دیدار با نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان، و چاک شومر تهدید کرده بود یا بودجه ساخت این دیوار باید تصویب شود یا دولت را تعطیل خواهد کرد.

پلوسی گفته بود که دونالد ترامپ رأی لازم را در مجلس نمایندگان برای گرفتن میلیاردها دلار به منظور عمل کردن به وعده‌اش در زمینه ساخت دیوار ندارد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه