زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۳
» اقتصاد کلان » اختصاص زمین رایگان برای ساخت بیمارستان در منطقه آزاد چابهار
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۱۰:۲۶
 کد خبر: 32798
 104 بازدید

اختصاص زمین رایگان برای ساخت بیمارستان در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با مشاركت سازمان منطقه آزاد چابهار و واگذاري زمين؛عملیات اجرایی بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود.

اختصاص زمین رایگان برای ساخت بیمارستان در منطقه آزاد چابهار
به گزارش پایگاه خبری تدبیرتازه نیوز به نقل از فرینا، افزود: یکی‌از نیازمندی‌های چابهار و مناطق هم‌جوار آن ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی است؛ ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی با توجه به اینکه شاخص‌های بهداشتی و درمانی چابهار با متوسط کشور و حتی استان محروم سیستان و بلوچستان فاصله معناداری دارد، ضروری بود.

کردی گفت: مقدمات برای ساخت این بیمارستان از سال ۹۴ آغاز شده و فردا با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی خواهد شد؛ منطقه آزاد چابهار در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود در کمک به مناطق هم‌جوار موجبات احداث این بیمارستان را در محدوده این منطقه فراهم کرده است.
وی افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار ساخته خواهد شد؛ ساخت آن در محدوده منطقه آزاد دو مزیت دارد اول استفاده از تسهیلات و مشوق‌های منطقه آزاد برای ورود تجهیزات، ادوات و تسهیل در ساخت بیمارستان و دوم جانمایی آن که در یکی‌از بهترین پیکیره‌های منطقه آزاد و مشرف به شهر واقع شده و دسترسی آسان و سهل همگان را فراهم می‌کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: زمین این بیمارستان با مصوبه شورای عالی مناطق آزاد به‌صورت کاملا رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و منطقه آزاد چابهار آمادگی لازم برای کمک به ساخت و توسعه آن ‌را دارد.
کردی افزود: خوشبختانه با توجه نبود محدودیت منابع مالی برای احداث آن، با توجه به اینکه منابع آن از طریق فروش زمین‌های وزارت بهداشت در شهر چابهار تامین می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان در یک بازده زمانی معقول به‌بهره‌برداری برسد و آماده خدمت‌رسانی شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: علاوه‌بر ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی جنوب بلوچستان و چابهار با استقرار نیروها و تجهیزات تخصصی و حرفه‌ای در این بیمارستان؛ توسعه توریسم سلامت با تمرکز بر کشورهای حاشیه خلیج فارس و به‌ویژه عمان مهم‌ترین ماموریت این بیمارستان خواهد بود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان
ارسال دیدگاه