زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۲
» اجتماعی » آپارتمان متری ۷۵ میلیون تومان ناقابل
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۲۲:۲۳
 کد خبر: 32757
 503 بازدید

گزارش حیرت انگیز از بازار مسکن در تهران

آپارتمان متری ۷۵ میلیون تومان ناقابل

در حالی که فعالان بازار مسکن از بازگشت گام به گام رکود به بازار مسکن خبر می‌دهند،خانه‌هایی در تهران با قیمت‌های نجومی در معرض فروش گذاشته می‌شود.

آپارتمان متری  ۷۵ میلیون تومان ناقابل

امروز فروش بیش از هفتاد واحد مسکونی با متراژ بالاتر از ۳۰۰ متر در راهنمای همشهری،(نیازمندی‌های صبح تهران) آگهی شده است.

این واحدهای مسکونی که غالبا در گرانترین مناطق تهران واقع شده اند، موقعیتی بسیار بیشتر از یک آپارتمان را دارا هستند. مشاعات بی نظیر، چشم انداز ابدی، تعداد بالای پارکینگ های سندی، اتاق خواب‌های متعدد، سقف‌های بلند، دیزاین داخلی متفاوت، بالکن های بزرگ این واحدهای مسکونی هر به واحدهای سوپر لوکس و رویایی بدل کرده است.

بررسی فایل های ارائه شده برای فروش نشان می‌دهد پایین ترین قیمت برای هر متر مربع از این واحدهای مسکونی در حدود ۲۰ میلیون تومان و حداکثر در حدود ۸۰ میلیون تومان است. این واحدها اکثرا با تجهیزات کامل و به صورت مبله فروخته می شوند.

قیمت هر متر مربع از این واحدها در حالی بین ۲۰ تا ۸۰ میلیون تومان است که متوسط قیمت خانه در تهران به ۹ میلیون تومان بنا بر اعلام بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی رسیده است.

یکی از مشاوران املاک در خیابان فرشته در خصوص وضعیت معاملات املاک بسیار گران قیمت گفت: این واحدها همواره مشتریان بسیار خاص دارند. مشتریانی که بتوانند برای خرید یک واحد مسکونی چند ده میلیارد تومان هزینه کنند همواره کم هستند از این رو این دسته از معاملات رونق چندانی ندارد.

وی گفت: بسیاری از تاجران، شرکت داران، ایرانیان دو تابعیتی که در آن سوی مرزها شغل و تجارت خاصی دارند و … مشتریان این دسته از آپارتمان ها هستند که تعدادشان در سال های اخیر افزایش یافته و همان طور که می‌گویید در یک روز بیش از هفتاد واحد فایل می شود.

وی ادامه داد: این دسته از املاک همواره شاخص هستند و به دلیل شرایط ویژه آن کار کردن بر روی این فایل ها برای بسیاری از فعالان بازار ملک موقعیت ویژه ای است چرا که پورسانت یک معامله از این دست معاملات میلیاردی است.

جستجویی در فهرست آگهی های املاک لوکس نشان می دهد واحدی ۶۵۰ متری در خیابان فرشته با ۷۰ متر تراس و مبله شده، سقف هفت متری و هشت هزار متر مشاعات متری ۵۵ میلیون تومان قیمت خورده است. در عین حال واحدی مسکونی در همین خیابان، در ساختمانی نوساز و ۱۱ طبقه، دو واحدی به متراژی در همین حدود با شش اتاق خواب، سقف هفت متری، دید چهار جهت، روف گاردن و مشاعات و سالن بولینگ و … متری ۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. این واحد آپارتمانی قیمتی برابر با ۴۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان دارد.

در خیابان سعادت آباد نیز واحدی ۳۳۰ متری چهار خوابه با دو پارکینگ و مشاعات خاص متری ۳۰ میلیون تومان آگهی شده است که در قیاس با دیگر واحدهای لوکس بسیار اندک است. واحد دیگری با متراژ ۸۸۰ متر در ولنجک آگهی شده است که چهار پارکینگ سندی و سوییت های مجزا به همراه ۵ اتاق خواب دارد و ۳۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع قیمت دارد. به این ترتیب این ملک ۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

متریال خاص، ویوی ابدی، مشاعات و سالن های اجتماعات، چندین پارکینگ، اتاق خواب‌های متعدد، سونا و جکوزی داخل آپارتمان، آسانسورهای اختصاصی و … از جمله ویژگی‌هایی است که مشاوران برای توضیح شرایط املاکی از این دست بدان استناد می‌کنند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری , مسکن
ارسال دیدگاه