زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۳
» خبر داغ » شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرتی است که رئال مادرید در اروپا دارد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۱۰:۲۷
 کد خبر: 32624
 515 بازدید

شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرتی است که رئال مادرید در اروپا دارد

سرمربی تیم فوتبال استقلال در گفت و گوی جالبی در برنامه شب یلدا صحبت های جالبی را مطرح کرد.

شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرتی است که رئال مادرید در اروپا دارد

وینفرد شفر با حضور در برنامه فرمول یک شبکه اول سیما در خصوص اینکه آیا می داند شب یلدا چیست گفت: فقط می دانم یلدا طولانی ترین شب است و ایرانیان هم در این شب جشن می گیرند.

وی در خصوص اینکه قبل از حضورش در ایران وقتی اسم وی را در گوگل سرچ می کردند هیچ خبری از او نبود اما حالا که اسم او را سرچ می کنیم بیش از ۱۰ هزار اطلاعات از وی بالا می آید گفت: فقط ۱۰ هزار تا؟( با خنده). من در کشورهای دیگری هم مثل کامرون و جامائیکا بودم.همیشه فوتبال ایران را می دیدم و وضعیت بازیکنان خوب شما در آلمان را هم دنبال می کردم. خودم هم ۲ بازیکن خوب ایرانی در امارات داشتم. خیلی مواقع از تیم های خوب ایران در لیگ قهرمانان غافلگیر می شدم. وقتی به اهواز رفتیم ایمان مبعلی را دیدم که قبلا در النصر بازی می کرد. امیدوارم وقتی اسم من را در گوگل سرچ می کنید نکات مثبت هم از من بیشتر باشد.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه او از آلمان آمده ولی در فوتبال ما انضباط فکری وجود ندارد و آیا این موضوع کار او را سخت نکرده است گفت: من وقتی هفته اول به تمرینات آمدم نظم را دیدم. شاید یک بازیکن اوایل کمی دیر به تمرینات می آمد و می خواست به بقیه نشان بدهد که او بزرگتر است.اما در ادامه اگر بازیکنی دیر می آمد باید آواز می خواند و یا برای بقیه نهار می خرید! بعد از آن دیگر آن اتفاقات رخ نداد و همه متوجه شدند ما نظم خوبی داریم.شاید حتی یک بازیکن از این کار خوشحال نشد ولی من او را بیرون گذاشتم. من او را به تیم زیر ۲۱ سال فرستادم و بقیه هم متوجه شدند اگر از این کار خوشحال نیستند می توانند بروند!

شفر در خصوص اینکه سیستم مدیریتی در ایران او را اذیت نکرده است گفت:طبیعی است وقتی شما از آلمان آمده باشید کمی سخت است. در آلمان همه چیز خوب پیش می رود. البته من می دانستم که آمده ام که باید کمک کنم. صحبت های زیادی با مدیریت کنونی و قبلی باشگاه داشتم. به آنها گفتم چه زمانی باید با اتوبوس و یا هواپیما به سفر برویم و یا کی تمرین کنیم. من موفقیت را می خواهم و تنها نیستم،اگر من در باشگاه موفق باشم قطعا همه موفق هستند.من با فتحی ارتباط بسیار خوبی دارم. امروز هم جلسه بسیار خوبی با هم داشتیم و من هم ۵۰ سال تجربه در فوتبال دارم و همه اینها را به استقلال آورده ام.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه دغدغه کی روش همیشه مشکلات مدیریتی در ایران بوده است اما الان شفر در مورد مدیریت مثبت صحبت می کند گفت: شرایط تیم ملی با باشگاه کاملا متفاوت است. من خیلی وقت ها شنیدم تا چند روز آینده فلان اتفاق می افتد. این چند روز می تواند یک روز باشد تا یک هفته اما بعضی وقتها باید سختگیرتر باشیم تا به چیزی برسیم. به نظرم بزرگترین مشکلات باشگاه های ما مالی است. خوب نیست برای گرفتن همه چیز دعوا کنیم.مثلا پزشک باید به بازیکنان برسد. اینها حق بازیکنان است.

وی در خصوص اینکه آیا نسبت به استقلال تبعیض ایجاد شده است گفت: منظورتان مسائل مالی است؟من در ۲۰۰۲ سرمربی تیم ملی کامرون بودم. وقتی در این کشور کار کنید متوجه می شوید مشکل یعنی چه. آنجا وزیر ورزش رئیس همه کارها بود و بارها با او صحبت کردم و چیزهایی در مورد تیم ملی از او خواستم.بعدها متوجه شد حرفی که مربی زده درست بوده است.ما اولین تیمی در آفریقا بودیم که به فینال رسیدیم و حتی برزیل را شکست دادیم.در فینال یک بر صفر به فرانسه باختیم اما این برای وزیر ورزش آن کشور خوب شد که برای دفعه بعد چیزهایی که از وی خواستم را تامین کند.( در این لحظه مجری برنامه به شفر گفت نمی دانم این صحبت شما چه ربطی به سوال من دارد!)

شفر در خصوص اینکه بازیکنان استقلال اعتقاد دارند شرایط برای بقیه تیم ها مهیا است ولی برای این تیم نه گفت: من شرایط بقیه باشگاه ها را نمی دانم. من حدود یک هفته با برانکو در چین بودم و در خصوص مشکلات زیاد حرف زدیم. مثلا تراکتورسازی یک مالک شخصی دارد که می تواند پول بیشتری برای خرید یک بازیکن بدهد. ما در کل مشکل خاصی نداریم و من و مدیرعامل باید برای هم کار کنیم. خیلی ها در مورد استقلال در رسانه ها حرف می زنند در حالی که کارشان این نیست. مثلا منشا حدود ۱۰ بازی روی نیمکت نشست ولی نشنیدم کسی بگوید او بازیکن بدی است.چرا کسی این حرف را نزد؟ او بازی کرد و گل زد و السد را بردند و به فینال رفتند ولی گرو یک بازی برای استقلال بازی کرد و گفتند او بازیکن خوبی نیست. اینها مرتب اتفاق می افتد، سال قبل هم به مدیرعامل باشگاه گفتم در مورد تیم فقط باید مدیرعامل و سرمربی تیم حرف بزنند.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه احساس می شود یکسری مسائل به سود این تیم رخ نمی دهد گفت: ما ۲ بازیکن مصدوم داشتیم، شجاعیان در لیگ قهرمانان از ناحیه رباط مصدوم شد و کریمی هم در تمرین آسیب دید. هر ۲ بازیکن برگشتند و خیلی از این بابت خوشحالم. این را هم بگویم شجاعیان خیلی به جام جهانی نزدیک بود و حتی کی روش با من در این باره حرف زد ولی او مصدوم شد.

وی در خصوص اینکه غذای مورد علاقه اش در ایران چیست گفت: اولین بار که آمدم غذای مورد علاقه ام کباب بود.ولی نمی شود مرتب کباب خورد. من یک بار غذایی در منزل بیژن طاهری خوردیم که بسیار خوشمزه بود. همسر طاهری آشپزی خوبی دارد و غذای خوبی پخته بود ولی اسم آن را نمی دانم و باید اسم آن را بپرسم.

شفر در خصوص اینکه چند سال با همسرش زندگی کرده است گفت: من ۴۶ سال با همسرم زندگی کرده ام ولی زندگی با یک مربی خیلی سخت است. خیلی وقت ها او در حال صحبت است اما من در حال فکر کردن به برنامه تمرینات فردا هستم. به همین دلیل به حرفش گوش نمی کنم و دچار مشکل می شویم( با خنده). من در کامرون و جامائیکا و تایلند هم بوده ام. بعد از ۸ سال دوباره مربی باشگاهی شدم و این بسیار خوشحال کننده است.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه وی خوشتیپ است و حتی می توانست بازیگر شود گفت: بعد از بازی آخر استقلال زمان دارم که بنشینیم ودر مورد بازیگری من هم صحبت کنیم. چرا که نه!

وی در خصوص اینکه حواشی در مورد پسرش ساشا وجود دارد و مثلا می گویند او کاری انجام نمی دهد و خود شفر همه کارها را انجام می دهد یا بالعکس گفت: خیلی این مسائل را گفته ام. ایران بهترین فرش ها، بهترین غذاها و … را دارد و البته بهترین شایعات را. این را بدانید استقلال دشمنان زیادی در اطراف باشگاه دارد. من سرمربی هستم و بیژن طاهری و میگوئل و نامداری و ساشا را دارم. بازیکنانی مثل منتظری، حیدری و رحمتی را دارم که با آنها در مورد تیم حرف می زنم.وقتی کولی عقیده خوبی داشته باشد از نظر او خوشحال می شوم. در مورد ساشا هم همینطور. من چیزی را که بهترین باشد برای تیم می خواهم. در آخر هم حرف نهایی را من می زنم.

شفر در خصوص اینکه ظاهرا قرارداد وی یک میلیون دلار است گفت:من شایعات را دوست دارم!( با خنده). در آلمان در مورد پول قرارداد حرف نمی زنیم.قرارداد من هم برای باشگاه خوب است و هم برای خودم. ببینید چند بازیکن در چام جهانی داشتیم، روزبه چشمی و ابراهیمی زمانی که من آمده بودم در تیم ملی بودند ولی بعد از حضور من ۵ ملی پوش داشتیم. این حاصل زحمت و تلاش من است. حتما می دانید که اگر باشگاهی در تیم ملی بازیکنان بیشتری داشته باشد فیفا به آن باشگاه بیشتر پول می دهد.

وی در خصوص کشف استعدادها در استقلال گفت:این نکته مهم است.من متوجه شدم یک شبکه تلویزیونی اعلام کرد ما استقلال تهران هستیم ول ما استقلال ایران نه بلکه الان استقلال جهان هستیم. شاید آنها نگران بودند که استقلال برگشته است! استقلال نه فقط در اروپا بلکه در کانادا، آمریکا، هامبورگ و … طرفدار دارد. اولین باشگاه من مونشن گلادباخ بود. اولین مربی من علاقه زیادی به جوان ها داشت. مثلا برتی فوگتس، ایشتلیکه و …. من در آن زمان ۱۸ سال داشتم و او ما را به لیگ قهرمانان برد. این یادگیری از آن زمان در خون من است و حالا همان کار را انجام می دهم. البته این کار احتیاج به زمان دارد. نمی شود امروز صیادمنش را بیاورید و فردا او را بازیکن خیلی بزرگی کنید.

شفر در پاسخ به این سوال که آیا می تواند با کلمه برانکو، ورزشگاه آزادی و قرمه سبزی جمله ای بسازد با کمی فکر گفت: زمانی که دربی بعدی را در ورزشگاه آزادی بردیم با برانکو بیرون می رویم و به او قرمه سبزی می دهم تا بخورد!

وی در خصوص اینکه با کلمات استادیوم، جام باشگاه های آسیا و همسر چه جمله ای می تواند بسازد گفت: وقتی در جام باشگاه های آسیا بازی داشته باشیم(مثلا با العین) اگر وزیر ورزش بتواند شرایط را فراهم کند همسر و دختر من هم به استادیوم خواهند آمد.

در این گفت و گو که سرمربی استقلال با مجری برنامه شوخی می کرد در خصوص اینکه آیا می تواند با ۳ کلمه کی روش، استقلال و رئال مادرید جمله دیگری بسازد گفت:شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرتی است که رئال مادرید در اروپا دارد. کی روش مربی رئال مادرید بوده ولی هیچ شانسی برای هدایت استقلال ندارد( باخنده) البته کی روش مربی خوبی است و او تیم بسیار خوبی دارد. او ۵ بازیکن از استقلال دارد و ۲ بازیکن از پرسپولیس ضمن آنکه بازیکنان خوبی از لیگ ایران در تیم ملی داریم.امیدوارم که تیم ملی در آسیا قهرمان شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه