وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۶
» بین الملل » کابینه ترامپ خالی تر شد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ - ۱۸:۲۱
 کد خبر: 32571
 265 بازدید

کابینه ترامپ خالی تر شد

وزیر دفاع آمریکا هم مانند خیلی از افراد کابینه ترامپ رفتنی شد.

کابینه ترامپ خالی تر شد

“جیمز ماتیس” وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که وی به زودی از سمت خود استعفا خواهد داد تا رئیس جمهور آمریکا بتواند وزیر دفاع نزدیک به افکار خود انتخاب کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز طی پیامی در توئیتر نوشت که ژنرال جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در اوایل فوریه سال آینده میلادی بازنشسته می‌شود.

ماتیس اندکی پس از آنکه کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا نیروهای خود از سوریه را خارج می‌کند و پس از آن نیز اعلام کرد که به دنبال کاهش نیروهای خود در افغانستان است استعفای خود را اعلام کرد.

مقامات پنتاگون و اعضای سیاست خارجی دولت آمریکا با هر دو اقدام کاخ سفید ابراز مخالفت کردند.

ماتیس در نامه استعفای خود به ترامپ تاکید کرد که وی استعفا می‌دهد چون وی این حق را دارد که وزیر دفاعی داشته باشد که بهتر با وی همسو باشد.

بیست و ششمین وزیر دفاع ایالات متحده در متن استعفای خود نوشته است: «لازم است موضعی غیر مبهم در قبال کشورهایی نظیر چین و روسیه داشته باشیم.»

وی در متن استعفای خود تاکید کرده که پیمان آتلانتیک شمالی و همچنین ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و عراق بسیار حائز اهمیت هستند.

جیمز ماتیس از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به عنوان یازدهمین فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا مشغول فعالیت بود. پیش از آن که باراک اوباما در سال ۲۰۱۰ وی را جانشین دیوید پترائوس سازد، متیس فرماندهی یگان نیروهای مشترک آمریکا و به‌طور هم‌زمان سرفرماندهی تحول نظامی ناتو را به عهده داشت. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، متیس را برای تصدی وزارت دفاع در دولت خود برگزید و متیس پس از کسب رای اعتماد سنا از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ مشغول به کار شد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه