زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۳
» اسلایدر اصلی » آیت‌الله جوادی آملی: زیاد شدن گریه در کشور کار خوبی است
تاریخ انتشار : 2018/12/21 - 11:53
 کد خبر: 32513
 217 بازدید

آیت‌الله جوادی آملی: زیاد شدن گریه در کشور کار خوبی است

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم توانمندسازی نیروهای مسلح برای مقابله با دشمنان گفت: باید طوری نیروهای مسلح را توانمند کرد که احدی طمع به این کشور نداشته باشد، وظیفه همه بوده که ساختار دفاعی و امنیتی کشور نهایت عقل و علم را داشته باشیم.

آیت‌الله جوادی آملی: زیاد شدن گریه در کشور کار خوبی است

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در همایش ملی«فرهنگ دفاعی- امنیتی بر اساس آموزه‌های مهدوی» که در موسسه اسراء برگزار شد، با اشاره به نقش فرهنگ مهدوی اظهار داشت: این وظیفه ما و هنر دین‌پروری بوده که می‌توانیم از آغاز تاکنون دین را پذیرفته و مهدوی شویم.

وی با بیان اینکه خصیصه نظام مهدوی در این بوده که آنچه پذیرفته‌ایم قائم بالفعل می‌شود، ابراز کرد: زمانی که فردی طمع بهشت یا خوف جهنم دارد دیگر مهدوی نمی‌اندیشد، عادل می‌تواند باشد ولی عادل مهدوی نیست.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه از سوره حدید تصریح کرد: در این سوره آمده کسی که قائم بالقسط می‌شود نه‌تنها اجازه ستم به خود نمی‌دهد بلکه اجازه ستم به دیگری را هم نمی‌دهد و حتی اجازه ستم به ثالث و رابع هم نمی‌دهد.

وی با اشاره به کلام امیرالمؤمنین(ع) مبنی بر ضرورت مبارزه با ستمگر و ستم پذیری عنوان کرد: ملتی که نفوذ بیگانه را تحمل کرده ملت ذلیلی است، ما سال‌های جنگ را تحمل کردیم چون فرزند علی(ع) بودیم و سنگین‌ترین کار این مملکت را فرزندان شما انجام داده‌اند.

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر لزوم توجه به وصیت‌نامه‌های شهدا یادآور شد: این خون شهیدان پاک‌کننده استکبار آمریکا و صهیونیست و استعمار است، زیارت‌نامه‌ها برای ما درس مهدویت است.

وی با بیان اینکه مردان پاک کشور افراد منزه از اختلاس و نجومی‌بگیران است، اضافه کرد: اگر شهدا با اهدای خون خود این سرزمین را آماده میوه دادن کردند ما موظف به احیای شجره طوبای این سرزمین هستیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم توانمندسازی نیروهای مسلح برای مقابله با دشمنان اظهار داشت: باید طوری نیروهای مسلح را توانمند کرد که احدی طمع به این کشور نداشته باشد، وظیفه همه بوده که ساختار دفاعی و امنیتی کشور نهایت عقل و علم را داشته باشیم.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه گریه در کشور زیاد انجام‌ شده و کار خوبی است اما همه مملکت با گریه نیست، تصریح کرد: باید شعرای فردوسی منش و حماسی‌گو تربیت شود رشادت‌ها و حماسه‌های کشور زنده بماند و با حماسه می‌توان مشکلات را حل کرد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه