زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۹
» تله تایپ » ترفند اپل برای در امان ماندن از تحریم چینی ها
تاریخ انتشار : 2018/12/20 - 18:59
 کد خبر: 32482
 312 بازدید

ترفند اپل برای در امان ماندن از تحریم چینی ها

در حال حاضر خطر محرومیت از بازار چین اپل را تهدید می‌کند و این کمپانی امیدوار است با به‌روزرسانی جدید آیفون که منحصر به کاربران چینی است، از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری کند.

ترفند اپل برای در امان ماندن از تحریم چینی ها

طی ماهی که گذشت، کوالکام با دریافت حکم دادگاهی در چین، باعث ممنوع شدن فروش بعضی‌ از مدل‌های آیفون که پتنت نرم‌افزاری کوالکام را نقص می‌کنند شد. بعد از رخ دادن این اتفاق، مشخص شد که شکایت کوالکام تنها محدود به مدل‌های قدیمی آیفون نشده و شامل تمام مدل‌ها می‌شود.

برای حل این مشکل، به تازگی اپل به‌روزرسانی جدیدی را منحصرا برای کاربران آیفون در چین منتشر کرده است. این به‌روزرسانی نحوه بسته شدن اجباری اپ‌ها در iOS 12.1.2 را تغییر می‌دهد که بر اساس آن‌ها اپ‌ها به جای سر خوردن به سمت بالا، در میانه صفحه ناپدید می شوند.

به باور کوالکام برخی قابلیت های آیفون شامل تغییر فرمت و ابعاد عکس ها و مدیریت اپلیکیشن‌ها، ناقض برخی از پتنت‌های این کمپانی هستند.

همین موضوع باعث شد از فروش آیفون 10 و مدل‌های پیشین در بازار چین جلوگیری شود. پیش از این کوالکام توانسته بود کمیسیون تجارت بین الملل (ITC) این کشور را به بازنگری در مورد ممنوعیت واردات آیفون از چین ترغیب کند.

در نهایت باید منتظر ماند و دید که آیا با انتشار این به‌رورزسانی، نزاع بین اپل و کوالکام در بازار چین پایان خواهد گرفت یا خیر. چندی پیش اپل تهدید کرده بود که محروم شدن این کمپانی از بازار چین بدون عواقب نخواهد بود و اقتصاد این کشور هم تحت تاثیر همین موضوع آسیب خواهد دید.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , فناوری
ارسال دیدگاه