زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۳
» اجتماعی » صدای وزیر هم از سیستم آموزشی درآمد
تاریخ انتشار : 2018/12/20 - 18:34
 کد خبر: 32464
 288 بازدید

صدای وزیر هم از سیستم آموزشی درآمد

وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از مفاهیم درسی بی ثمر است و باید با مفاهیم زندگی جایگزین شود و بچه ها به طور واقعی احساس کنند که مدرسه خانه دوم آنها است.

صدای وزیر هم از سیستم آموزشی درآمد

نا، سید محمد بطحایی امروز (پنجشنبه) در آیین بهره برداری از دبستان حبیبی سفید شهر اظهار کرد: رویکرد دولت دوازدهم به سمتی برنامه ریزی می کند که مدرسه مهمترین سازمان نظام آموزش و پرورش باشد و برای اینکه مدرسه توانایی‌های لازم را به دست آورد باید اختیار لازم را به مدرسه نیز واگذار کنیم.

وی افزود: در این برهه خطیر، نیکوکاران به کمک دولت آمده‌اند تا مدرسه تبدیل به کارگاهی برای تمرین زندگی تبدیل شود. بچه ها باید در مدرسه یاد بگیرند چگونه مهارت های زندگی را تمرین کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در تاریخ تعلیم و تربیت، مدارس ما همه محل تمرین زندگی بوده است اما به مرور زمان تبدیل به به محل حفظ محتوای درسی و کسب نمره قبول شده است. حجم سنگین محتوای درسی، بچه ها را دلزده کرده است که برنامه‌های آموزشی باید اصلاح شود.

بطحایی تاکید کرد: برخی از مفاهیم درسی بی ثمر است و باید با مفاهیم زندگی جایگزین شود و بچه ها به طور واقعی احساس کنند که مدرسه خانه دوم آنها است.

هم چنین مدیر نوسازی و تجهیز مدارس منطقه کاشان گفت: سه طرح آموزشی و ورزشی به ارزش ۶۳ میلیارد ریال در سفر وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید که سالن ورزشی شهید اسماعیلیان با اعتبار بیش از ۲۵ میلیارد ریال از جمله این طرح ها بود.

وحید عظیمی اظهار کرد: بهره برداری دو مدرسه حبیبی و بهاران در سفیدشهر با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال و مشارکت ۶۰ درصدی نیکوکاران، آغاز عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی اسماعیلیان، مدارس سجادی، کوزه گر و حلاجی در آران و بیدگل و دبیرستان باب الحوائج نوش آباد از دیگر برنامه های سفر وزیر آموزش و پرورش به منطقه کاشان بود.

به گزارش ایسنا؛ وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۴ طرح آموزشی و ورزشی به شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در شمال استان اصفهان سفر کرده است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه