زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۴
» اجتماعی » زمان برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مشخص شد
تاریخ انتشار : 2018/12/19 - 17:24
 کد خبر: 32391
 17092 بازدید

زمان برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مشخص شد

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی تهران، از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ ۴تا ۱۴ اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

زمان برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مشخص شد

ایوب دهقانکار (دبیر و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران) از برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری خبر داد و گفت: نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی و اعضای شورا روز چهارشنبه (۲۸ آذرماه) برگزار شد و ایوب دهقانکار به عنوان سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شد.

ایوب دهقانکار درباره مصوبات نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: نخستین مصوبه شورا تعیین زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بود و پس از بحث و تبادل نظر میان اعضاء، ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به عنوان زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتخاب گردید.

وی با اشاره به انتخاب مکان برگزاری نمایشگاه نیز گفت: در این جلسه چندین گزینه پیشنهاد و مقرر شد مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران یکی از دو گزینه شهر آفتاب یا مصلی امام خمینی(ره) باشد.

دهقانکار تصریح کرد: انتخاب گزینه نهایی منوط به بررسی‌های بیشتر و مذاکره با مدیران این دو مجموعه در آینده نزدیک خواهد بود.

سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در رابطه با دیگر دستور جلسه شورا مبنی بررسی ساختار و شیوه اجرایی نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیازمند آن هستیم تا صرفه‌جویی‌هایی در برگزاری نمایشگاه داشته باشیم و از این رو کوچک‌سازی و چابکسازی ساختار نمایشگاه یکی از اولویت‎‌هاست. خوشبختانه در سال‌های اخیر مطالعاتی از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد با موضوع آسیب‌شناسی نمایشگاه کتاب تهران انجام شده است که نقطه خوبی برای شروع بحث‌های کارشناسی است.

وی ادامه داد: در این جلسه پیشنهادات متعددی از سوی اعضا مطرح شد و در پایان تصمیم گرفته شد تا کارگروهی زیر نظر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران تشکیل شود و نظرات کارشناسان این حوزه جمع‌آوری و نتایج آن در جلسه آتی شورا مطرح شود.

در نخستین جلسه شورای سیاست‌‍گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با ریاست محسن جوادی برگزار شد، آقایان علی اکبر اشعری، غلامرضا امیرخانی(به نمایندگی از خانم اشرف بروجردی)، داریوش نویدگویی، علی اصغرسیدآبادی، میثم نیلی، محمدجواد مرادی‌نیا، مهدی اسماعیلی‌راد، امیرمسعود شهرام‌نیا، قادر آشنا و ایوب دهقانکار حضور داشتند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , انتخاب سردبیر , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه