زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۳
» اجتماعی » دستفروشان پیاده روها ساماندهی می شوند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۲:۲۴
 کد خبر: 32308
 220 بازدید

دستفروشان پیاده روها ساماندهی می شوند

رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران از ارائه لایحه ساماندهی دستفروشان و سایر مشاغل که از پیاده روها استفاده می‌کنند، خبر داد.

دستفروشان پیاده روها ساماندهی می شوند

افشین حبیب زاده در مورد اشغال پیاده روها توسط کسبه، رستوران‌ها و… و سکوت شهرداری تهران در این خصوص گفت: با مدیرعامل ساماندهی مشاغل در این مورد صحبت کردیم و قرار شد، لایحه‌ای تحت عنوان ساماندهی دستفروشان و سایر مشاغل که از پیاده روها استفاده می‌کنند، ارائه شود.

وی با بیان اینکه در این لایحه علاوه بر فعالیت دستفروشان، رستوران‌ها و… وضعیت ۱۳۰۰ دکه روزنامه فروشی و گل فروشی که در سنوات قبل در پیاده روها واگذار شده‌اند نیز باید مشخص شود، ادامه داد: یکی از موضوعات دکه‌های گل و روزنامه فروشی این است که قرارداد و مبلغ اجاره آنها مربوط به سالهای قبل است و مالکیت دکه برای این افراد حالت مادام العمر پیدا کرده در حالی که باید این دکه‌ها براساس اقتضائات روز و ضوابط و مقررات مشخص بروز رسانی شده اداره شوند.

حبیب زاده با بیان اینکه متأسفانه رفتارهای خودسرانه برخی مناطق در واگذاری پیاده رو سبب ایجاد مشکلاتی برای شهرداری می‌شود، گفت: اما واگذاری مناطق نامشخص است و اگر این روند ادامه داشته باشد، روند از دست ما خارج می‌شود و به مناطق توصیه می‌کنیم از واگذاری پیاده رو به اصناف خودداری کنند تا آیین نامه تدوین شود؛ چراکه این اقدام مناطق، حقوقی را برای مردم ایجاد می‌کند که در آینده نمی‌توانیم پاسخگوی آن باشیم.

رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه در آیین نامه مواردی همچون ارائه پیاده رو به رستوران‌ها دیده می‌شود، افزود: دقت داشته باشید که ما باتوجه به وضعیت اقتصادی، با دستفروشی مخالف نیستیم، اما اعتقاد به ساماندهی داریم و ما می‌توانیم تسهیل گری کنیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه