زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۳
» اجتماعی » تفاهم نامه حج ۹۸ امضا شد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۲۳:۳۳
 کد خبر: 32257
 233 بازدید

تفاهم نامه حج ۹۸ امضا شد

به موجب تفاهم‌نامه حج تمتع 98 که میان سازمان حج و زیارت ایران و وزارت حج و عمره عربستان سعودی به امضا رسید، تعداد حجاج در موسم حج تمتع تعیین شد.

تفاهم نامه حج ۹۸ امضا شد

مذاکرات برای برپایی حج ۹۸ بین ایران و عربستان از یکشنبه ۲۵ آذرماه با حضور علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت همراه با هیأتی از جمهوری اسلامی ایران در عربستان آغاز شد.

ارائه پیشنهادات ایران برای حضور در حج ۹۸

در جلسه نخست کارشناسان در مورد موضوعات اجرایی حج به بحث و تبادل نظر پرداختند که نتیجه آن برای مذاکرات میان رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان سعودی آماده شد.
در جلسه نهایی میان رشیدیان و بنتن نیز دو طرف به جمع بندی مذاکرات کارشناسی و موارد مورد نظر طرفین پرداختند. در این جلسه رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران فهرستی از مشکلات حج سال ۹۷ را ارائه و پیشنهاداتی را برای حج پیش رو مطرح کرد.

راه‌اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان

وزیر حج و عمره عربستان سعودی هم نظرات خود را نسبت به موضوعات مطرح، و قول مساعد به منظور رفع مشکلات گذشته و برنامه‌ریزی برای بهبود آنها در حج سال ۹۸ را مورد توجه قرار داد که منجر به امضای تفاهم نامه حج آتی شد.
از جمله بندهای مورد توافق طرفین که به موجب قول مساعد وزیر حج و عمره عربستان سعودی صورت گرفته است شامل؛ راه‌اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان و تسهیل ویزا و اقامت اعضای کمیته‌های اجرایی و تیم کنسولگری در موعد مقرر و پیگیری رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف عملیات اجرایی بوده است.

تعداد حجاج سال ۹۸ مشخص شد

به موجب این تفاهم نامه که میان طرفین یعنی سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت حج و عمره عربستان سعودی به امضا رسید، تعداد حجاج و عوامل اجرایی ایران در موسم حج تمتع پیش رو ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شد که حجاج ایرانی نیز در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت حج خود را برگزار می کنند.
دست اندرکاران برگزاری حج در کشورمان امیدوارند که با توجه به فرصت باقیمانده بتوانند با برنامه ریزی‌ها و پیگیری امور مربوطه و همچنین با همدلی همه دست اندرکاران، خدمتی شایسته به ضیوف الرحمن ارائه دهند.
همه ساله وزارت حج و عمره عربستان سعودی از همه کشورهای اسلامی در رابطه با حج تمتع دعوت به عمل می‌آورد که بر همین اساس و طبق روال معمول از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت به عمل آمد تا برای حج ۱۴۴۰ سفری را به عربستان داشته باشد.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه