زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۳
» اقتصادی » سقوط طلا به کانال ۲۰۰ هزار تومان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۲۳:۲۵
 کد خبر: 32245
 340 بازدید

سقوط طلا به کانال ۲۰۰ هزار تومان

قیمت طلا و ارز در بازار امروز تهران با ثبات نسبی قیمت‌ها همراه بود. طلای 18عیار در بالاترین قیمت به 303200 تومان و در پایین ترین قیمت به 299700 تومان رسید.سکه طرح جدید در کانال ۳.۳ میلیون تومان و طلای آبشده در نزدیکی مرز ۱.۳ میلیون تومان باقی ماند. دلار نیز روی مرز ۱۰ هزار تومان واقع شده‌است.

سقوط طلا به کانال ۲۰۰ هزار تومان

روز گذشته بازار با نرخ‌های صعودی بازگشایی شد اما بعدازظهر قیمت‌ها کاهش یافتند. امروز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه بازار طلا و ارز پایتخت بدون تغییر محسوس نسبت به نرخ‌های نهایی دیروز بازگشایی شد. پیش از ظهر نرخ‌ها اندکی کاهش یافتند و بعدازظهر بازار روی مدار کم‌شیب صعودی حرکت کرد. بنابراین قیمت طلا و ارز در بازار پایتخت امروز با ثبات نسبی همراه بوده‌است.

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته نهایتاً با نرخ ۳ میلیون و ۳۸۵ هزار تومان به کار خود پایان داد و امروز با نرخ ۳ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان بازگشایی شد. سکه در معاملات اولیه توانست از مرز ۳.۴ میلیون تومان عبور کند و در مواردی با نرخ ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان نیز معامله شود، اما بعدازظهر سکه طرح جدید دوباره وارد مسیر کاهشی شد و به کانال ۳.۳ میلیونی بازگشت. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) تا ۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان کاهش یافته‌است.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز ۳ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۱ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و ربع‌سکه نیز ۱ میلیون و ۲۰ هزار تومان شده‌است. سکه گرمی نیز ۶۳۰ هزار تومان قیمت دارد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته با نرخ ۱ میلیون و ۳۰۴ هزار تومان بسته شد و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۳۰۶ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. در ادامه طلای آب‌شده به زیر مرز ۱.۳ میلیونی هم رفت و بعدازظهر به ۱ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان نیز پیشروی کرد. حوالی ساعت ۴ بعدازظهر مثقال طلای آب‌شده تا ۱ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رسیده‌است.

اونس طلا در بازار جهانی تا ۱۲۵۰ دلار افزایش یافت اما هم‌اکنون ۱۲۴۷ دلار است. در بازار داخلی گرم طلای ۱۸ عیار حوالی مرز ۳۰۰ هزار تومان و گرم طلای ۲۴ عیار در نزدیکی مرز ۴۰۰ هزار تومان جابه‌جا شد.

دلار آمریکا در بازار غیررسمی دیروز با نرخ ۹ هزار و ۹۹۰ تومان به کار خود پایان داد و امروز تا ۹ هزار و ۹۴۰ تومان هم کاهش یافت. در معاملات پس از ظهر دلار بالای ۱۰ هزار تومان رفت. حوالی ساعت ۴ بعدازظهر دلار بین ۱۰ تا ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله می‌شود.

یورو امروز در نیمه پایین کانال ۱۱ هزار تومان و پوند انگلیس در میانه کانال ۱۲ هزار تومان واقع شد. درهم امارات نیز در کانال ۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز پایتخت به شرح زیر است:


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار , خبر داغ
ارسال دیدگاه